Inicjatywa młodzieży – wspólna modlitwa

W ubiegły piątek odbyła się w kościele parafialnym w Kielnarowej wyjątkowa Droga Krzyżowa – prowadzona również przez młodzież szkolną i katechetkę. Uczennice z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Kielnarowej wyszły z inicjatywą, aby w Wielkim Poście włączyć się w duchowe przygotowanie do świąt poprzez dodatkowe zaangażowanie w przygotowanie modlitwy ze śpiewem i motywem przewodnim. Stało się nim symboliczne składanie krzyży pod ołtarzem, przy każdej stacji, podczas czytanych przez uczniów rozważań. Ołtarz oświetlały dodatkowo świece, co wraz muzycznym podkładem nadawało mistycznego charakteru i skłaniało do refleksji.

Rozważania dotyczyły aktualnych problemów życia młodych ludzi, ich wyborów i zmartwień. Rozterki codzienności zostały w odpowiednim klimacie modlitwy oddane Jezusowi. Każdy z nas oddał Bogu swój krzyż. Czytaniu rozważań przez: Matyldę W., Łukasza H. i Łucję Z. towarzyszył wspólny śpiew uczniów z różnych klas. Do jednej z pieśni grała na flecie Ewa G. z klasy siódmej. Droga Krzyżowa zjednoczyła społeczność na wspólnej modlitwie, tym razem przygotowana inaczej, co daje nadzieję…

Dziękuję ze swojej strony uczniom, z którymi dobrze mi się współpracowało, rodzicom za wsparcie i pomoc, a także tym rodzicom, którzy przyprowadzili dzieci.

Izabela Liskowicz