Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Grupa przedszkolna w tańcu z lampionami „Noel”

W piątek 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Kielnarowej odbywały się przedświąteczne spotkania wigilijne w klasach, aby złożyć sobie nawzajem tradycyjne życzenia. Zanim to nastąpiło, to cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, pracownicy i inni goście spotkali się na wyjątkowym koncercie i przedstawieniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Pani Ewelina Pratko na początek zapowiedziała koncert absolwenta naszej szkoły – pana Bartłomieja Filipa, który wprowadził nastrój świąteczny śpiewając pięknie kolędy m.in. „Jest taki dzień…”

Koncert pana Bartłomieja Filipa

Kolejny występ pokazała klasa II, która przygotowała pod kierunkiem pani katechetki – taneczną piosenkę pt. „O dobrym, świętym Mikołaju”, która niosła przesłanie godne zapamiętania, a uczniowie z wielką radością przekazali je publiczności.

Występ klasy II

Świąteczne przedstawienie wykonane było przez najmłodszych w naszej społeczności szkolnej – grupę przedszkolną prowadzoną przez p. Beatę Pindara i pomagającą jej p. Agnieszkę Domino. Dzieci pokazały znaną baśń „Dziewczynka z zapałkami”, która swoją atmosferą poruszała serca.  Wystąpił duet uczennic z klasy VII z kolędą „Lulajże, Jezuniu”: Weronika Przybyło – wokal i Ewa Gorzelec – flet boczny. Świetne wykonanie odbyło się w oczekiwaniu na finałowy spektakl świetlny – taniec z lampionami – „Noel” pokazany przez przedszkolaków.

Przedstawienie grupy przedszkolnej
Weronika Przybyło i Ewa Gorzelec

Nikt z publiczności nie pozostawał obojętny – otrzymali ogromne brawa wszyscy występujący. To dzięki ich pracy włożonej w przedstawienie mogliśmy w wyjątkowym nastroju spotkać się przy wigilijnym stole i składać sobie życzenia.