SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM – Ewa Gorzelec laureatką II miejsca

 Jednym z priorytetów Ministerstwa Edukacji na ten rok szkolny była rodzina i jej znaczenie w życiu społeczeństwa. Wiele konkursów plastycznych organizowanych w Polsce wzięło na wzór  przykład rodziny Ulmów, która była we wrześniu tego roku beatyfikowana. Na zajęciach plastycznych uczniowie podjęli się realizacji tematu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ulmowie – Rodzina wczoraj i dziś” – nauczyciel plastyki mógł tylko kilka prac zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego w dwóch kategoriach wiekowych. Konkurencja była duża.    

    12 grudnia 2023r. Ewa Gorzelec pod opieką rodziców, wraz z nauczycielką prowadzącą Izabelą Liskowicz były obecne na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, zorganizowanej przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. To  bardzo urokliwe miejsce, godne zobaczenia, dlatego spędzony tam czas był wielką atrakcją dla opiekunów, rodziców i uczniów. Uczniowie mieli niezwykłą okazję skorzystać z „Warsztatów światła”. Powstały atrakcyjne prace związane z nadchodzącymi świętami.

      To wielki sukces uczennicy naszej szkoły, cieszymy się, że komisja doceniła pracę, która przedstawia rodzinę Ulmów podczas codziennego życia. Scena rodzajowa naszej laureatki ukazuje mistyczne znaczenie tej beatyfikowanej rodziny. Oto nad jej podwórkiem uobecnia się wizja Jezusa z otwartymi ramionami, zapraszającego do nieba. Klimat tej kompozycji podkreśla minimalizm kolorystyczny, ponieważ Ewa wybrała rysunek ołówkiem, jako technikę wyrazu artystycznego. Ciepło i atmosfera uniesienia dają się wyraźnie odczuć.

      Konkurs ten patronowali: MEiN, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty, Wojewoda Podkarpacki, a koordynatorkami były panie doradczynie metodyczne PCEN-u Małgorzata Bębenek oraz Marta Ulma-Baran.

Składamy gratulacje Ewie oraz innym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Izabela Liskowicz

Ewa Gorzelec i p. Izabela Liskowicz po rozdaniu nagród
EWA GORZELEC, KL.VII, LAUREATKA II MIEJSCA /praca na dole/
EWA WŚRÓD LAUREATÓW