tel./fax: 17 2219 344
email: spkielnarowa@gmail.com

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780


Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2008-2009

Inauguracja roku szkolnego 2008-2009

 

1 września nasza społeczność szkolna uczestnictwem we mszy św. Rozpoczęła nowy rok szkolny. Następnie udaliśmy się na uroczystą inauguracją roku szkolnego, do budynku szkoły, w którym w ciągu wakacji zaszły duże zmiany. Na budynku pojawił się nowy dach, zmieniono podłogi w dwóch salach na parterze, a klasa II otrzymała nowe meble. Od września tego roku zaczyna działać świetlica szkolna, której opiekunem jest p. Iza Liskowicz. W tym roku przybyła do nas nowa pani od języka angielskiego, p. Krystyna Thier. Po uroczystym powitaniu wszystkich przybyłych przez dyrektora szkoły, zapoznaniu  ze zmianami w nachodzącym roku szkolnym, uczniowie udali się do klas na spotkanie z swymi wychowawcami.

 

Wycieczka do Bałtowa

7  października uczniowie klasy IV-VI udali się na jednodniową wycieczkę, celem zwiedzenia Parku Jurajskiego w Bałtowie. Uczestnicy wycieczki zachwycili się figurami dinozaurów i opowieściami Pani przewodnik. Odwiedzono również muzeum Dinozaurów. Po posiłku dzieci udały się na plac zabaw, gdzie czekało wiele wspaniałych atrakcji i rozrywek. W drodze powrotnej ,  w miejscowości Ujazd uczniowie zwiedzili zamek „ Krzyżtopór ” . Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii zamku i jego mieszkańcach. Droga powrotna minęła szybko i przyjemnie, a czas na wycieczce spędzony był bardzo atrakcyjne.

 

 

 

Dzień Edukacji

15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji połączone z „ Pasowaniem uczniów kl. I ”. Były życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Przewodnicząca szkoły Paulina Mackiewicz na ręce dyrektora szkoły złożyła bukiet kwiatów i życzenia dla wszystkich nauczycieli.
Pan dyrektor tradycyjnie w tym dniu wręczył nagrody, które otrzymały Panie:
Agata Klatka, Anna Kozdraś, Ewelina Głodowska, Izabela Liskowicz i Joanna Kaplita.
Uczniowie klasy I jako „smerfy” doskonale poradzili sobie doskonale z nowymi zadaniami. Pierwszaki złożyły ślubowanie, że będą pilnie uczyć się i zrobią wszystko, by zasłużyć na tytuł ucznia naszej szkoły.

Każde dziecko było uroczyście pasowane przez dyrektora szkoły na ucznia klasy I. Członkowie koła teatralnego pod kierunkiem p. Agaty Klatki przygotowali przedstawienie pt. : „ Szkolny Kogel – mogel”, który w humorystyczny sposób pokazywał życie społeczności szkolnej. Uczennice kl. VI na zajęciach koła tanecznego z p. E. Głodowską przygotowały taniec połączony z elementami akrobatyki.

 

 

Zielona Szkoła

 

W dniach od 15 do 17 października uczniowie z kl. V i VI wyjechali na Zieloną Szkołę.

 

 Święto niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem p. A. Kawalec. Okazją do tego była 90 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W pięknym nastrojowym montażu słowno- muzycznym, uczniowie biorącym udział w akademii, przypomnieli zebranym o tych wydarzeniach. Polski taniec polonez w wykonaniu uczniów klas V i VI. Koncert instrumentalny w wykonaniu ucznia klasy IV Jakuba Stachowa

 

 

O czystość powietrza

 

14 listopada w naszej szkole odbył się  happening,  który ukazał negatywne i pozytywne zachowanie związane z segregacją odpadów. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „ Dzień Czystego Powietrza”. Uczniowie projektowali plakaty ekologiczne związane z tematyką konkursu plastycznego organizowanego przez Fundację ARKA. Hasłem konkursy było: „ Czyste powietrze, zdrowy człowiek”. Na szkolnym korytarzu zamieszczano ekspozycję plakatów stworzonych przez uczniów pod hasłem: „Nie trujcie”.

 

 

 

 

 

Tenis stołowy

3 grudnia w Borku Starym odbyły się mikołajkowe zawody w tenisie stołowym. Zakończyły się one wielkim sukcesem zawodników z naszej szkoły. W kategorii chłopców nasi uczniowie zajęli 3 pierwsze miejsca. Są to: Darek Kuc (kl.VI), Mateusz Zawiło (kl. VI), Patryk Warchoł (kl. IV). W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła, uczennica naszej szkoły Joanna Oczoś.

 

                                           Dzień babci i dziadka

21 stycznia do naszej szkoły przybyli zaproszeni przez uczniów: Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta członkowie kółka teatralnego pod kierunkiem p. A. Klatki przedstawili spektakl pt. „ Opowieść wigilijna”, który zrobił duże wrażenie na widzach. Po występie starszych uczniów, zaprezentowali się uczniowie z klas młodszych. Przedszkolaki swoim śpiewem i tańcem wprowadzili radosną atmosferę, natomiast uczniowie klas I – III  wystąpili w koncercie życzeń.  Babcie i dziadkowie byli rozbawieni  i wzruszeni występami swoich wnuków. Występy zakończyły dziewczynki z kl. V specjalnie na tą okoliczność przygotowanym układem tanecznym. Kolejnym punktem uroczystości był poczęstunek dla wszystkich miłych gości przygotowany w jadalni szkolnej, gdzie nie tylko częstowano się specjałami ze stołów, ale śpiewano kolędy i wspominano dawne czasy.

 

 

Zabawa choinkowa

 

31 stycznia w naszej szkole, na pięknie przystrojonej Sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy, który w młodszych klasach miał charakter balu maskowego. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek. Uczniowie ubrani w karnawałowe stroje bawili się świetnie, dzięki pani prowadzącej zabawę oraz licznym konkursom z nagrodami. Starsi uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej.

 

 

Mam talent

4 marca, samorząd uczniowski zorganizował konkurs „ mam talent”.  Imprezę nadzorowała P. Anna Kozdraś. Udział w pokazie talentów wzięli uczniowie wszystkich klas. Dzieci z klasy „0”,  śpiewały piosenki i grały na flecie. Rodzeństwo Dominów przedstawiło skecz, który rozbawił publiczność do łez. Kuba Stachów z kl. IV zagrał na keyboardzie niezapomniane przeboje typu „jesteś szalona”. Dziewczyny z klasy V wykazały się dużym poczuciem humoru przedstawiając scenki kabaretowe. Zarówno one jak i dziewczęta z klasy VI zaprezentowały ciekawe układy taneczne.

 

 

W finale konkursu

 

14 marca w Rzeszowie odbył się etap wojewódzkiego konkursu matematyczno – przyrodniczego . W tym roku szkolnym dwie uczennice z naszej szkoły A. Welc i P. Kopiec zakalikowały się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z problemowymi zadaniami z matematyki i przyrody. Ważne było czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie i szybkość w wykonywaniu działań matematycznych. Trzeba tez było umieć radzić sobie ze stresem. Watro było się trudzić. Patrycja Kopiec  została finalistką uzyskując 40 pkt. na 50 możliwych. Ani Welc zabrakło 3 pkt. Do tytułu finalisty, ale wiedza którą zdobyła na pewno zaowocuje innym razem. Wyniki konkursu sprawiły ogromną radość dziewczynkom i nauczycielom, którzy z pasją przekazywali im wiedzę i wskazywali na użyteczność przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

 

Sprawdzian klasy VI

 

 

Dzień Ziemi

 

22 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Uczennice kl. VI  P. Kopiec, A. Welc i D. Para zapoznały z historią tego świata.
Uczniowie klas I- III, pod opieką swych wychowawców, wystąpili z barwnym widowiskiem słowno- muzycznym pt. „Abecadło- śmieciadło”.
Usłyszeliśmy dużo wierszyków i piosenek o tematyce ekologicznej.
Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. B. Drzał przedstawili interesującą inscenizacje pt. „Na wysypisku śmieci”.
Ciekawie i z poczuciem humoru, przedstawiono problemy ochrony środowiska.
Wszystkim podobało się rapowanie w wyniku uczestników „ dzikiego wysypiska”.

Wycieczka Wieliczka Kraków

12-13 maja,  w pochmurny  deszczowy dzień, uczniowie starszych klas udali się na wycieczkę. Około południa rozpoczęli zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Wieliczce.  Największe wrażenia na zwiedzających zrobiła kaplica Św. Kingi oraz jezioro.  Z Wieliczki wycieczkowicz udali się do Krakowa. Po obiedzie zjedzonym w przytulnej restauracji  udali się na zwiedzenie krakowskiego zoo i na spacer po Rynku Głównym oglądając zabytki . Wieczorem uczestnicy wycieczki udali się na nocleg do Nowej Huty. Następnego dnia zaczęto zwiedzanie: Wawelu, Katedry, grobów Królewskich oraz Smoczą Jamę. Wycieczkowicze odwiedzili również Franciszkańską 3, Collegium Maius, Planty. Po południu zmęczeni, ale zadowoleni wyjechali z Krakowa.

 

Dzień Dziecka

1 czerwca nie zapomniano o najmłodszych. Na sali gimnastycznej dla uczniów klas IV-VI zorganizowano imprezę z konkursami i nagrodami w postaci słodyczy. Uczniowie z entuzjazmem brali udział w konkursach zręcznościowych z piłką czy skakanką. Były również konkursy na najlepszy dowcip czy na najlepiej zaśpiewaną piosenką. Dziewczęta z kl. V i VI urządziły pokaz mody i wystąpiły w samodzielnie wymyślonym układzie taneczno-akrobatycznym. Maluchy z tej okazji również miały zorganizowane gry i zabawy z mnóstwem słodkości oraz obejrzały ciekawy film o dinozaurach.

 

                     Wycieczka do Pilzna

3 czerwca uczniowi klas 0 – III uczestniczyli wycieczce do Pilzna. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody humory wszystkim  dopisywały. Program wycieczki obejmował:
– zwiedzanie Muzeum Lalek w Pilźnie,
– udział w warsztatach plastycznych,
– nauka wykonywania kwiatów  z bibuły pod okiem pracowników  z pracowni lalek „Kasia”,
– lepienie z gliny pod okiem instruktora, uczniowie zapoznali się ze sposobem, technologią procesu powstawania lalek. Następnie zwiedzali skansen w Lipinach. Po obiedzie w „ Gospodzie u Wiedźmy” wyruszyli do domu.

 

                 Moja mała ojczyzna


W dniu 9 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs pt. „ Moja mała ojczyzna” to tytuł Małego Gospodarza  Gminy.
Uczestniczyli w nim reprezentacji wszystkich szkół naszej gminy. W swoich szkołach przygotowali oni  miniatury kapliczek znajdujących się w okolicznych miejscowościach, zaprezentowali też krótki rys historyczny związany z nimi.
Uczestnicy prezentowali wiersze autorów z naszego regionu poprzedzone krótkim wprowadzeniem dotyczącym twórcy. Następnie odbył się mini konkurs wiedzy o naszym regionie.
Uczniowie  przedstawili też wykonane kapliczki środkami plastycznymi.
Konkurs zorganizowany był w ramach Gminnego Forum Samokształceniowego. Nauczycieli. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i puchary.

 

Koniec roku szkolnego

 

Natalia Nowak, Kinga Czarnik, Monika Borowiec, Dominika Rząsa, Karolina Fura

 

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Polisa PZU NNW Edukacja
Nr 1053543514
Zgłoszenie szkody telefon: 801 102 102 lub 22 566 5555

Dziennik elektroniczny

Wywiadówki

Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2022-2023
(uwaga – wszystkie spotkania zaczynamy o godzinie 16.30)

13 września 2022 – organizacja pracy szkoły, wybór Rady Rodziców, zapoznanie z dokumentacją szkoły regulującą prawa i obowiązki uczniów, zasady oceniania itp.

22 listopad 2022 – Sprawy bieżące – wyniki w nauce
1  luty 2023 – podsumowanie pracy, wyniki klasyfikacji – spotkanie z wychowawcami klas
18 maj 2023 – Sprawy bieżące – wyniki w nauce

Dni wolne

Decyzją dyrektora szkoły wprowadza się dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych (poza świętami i dniami ustawowo wolnymi od zajęć):

31 październik
02 maj
01 czerwiec
22-25 maj (egzaminy klasy 8)
09 czerwca
23-31 grudnia przerwa świąteczna
Ferie zimowe 16-29 styczeń

Czas trwania lekcji

1   8.00   8.45
2   8.50   9.35
3   9.45   10.30
4   10.40 11.25
5   11.55 12.40
6   12.50 13.35
7   13.45 14.30
8   14.40 15,25
9   15,30 16.15

Archiwa