tel./fax: 17 2219 344
email: spkielnarowa@gmail.com

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780


Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2005 – 2006

 Inauguracja roku szkolnego2005/2006

1 września, po przerwie wakacyjnej, powróciliśmy do szkoły aby powitać nowy rok szkolny. Po mszy św. wszyscy zebrali się na górnym korytarzu na uroczystym apelu. Pan dyrektor serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie serdecznie powitani zostali, Ci, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły tj. dzieci z oddziału przedszkolnego. Po powitaniu dyrektora szkoły przedstawił nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. W tym roku zaszły pewne zmiany : wych. kl. „0” została p. Iwona Zawadzka, klasę II uczyć będzie p. Iwona Witowska, a języka angielskiego p. Jacek Stryczek. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 Akcja „Sprzątanie świata – Polska”.

9 września udział w akcji wzięli uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców. Poprzedzona została apelem, na którym zapoznano uczestników z historią powstania tej kampanii oraz motywem przewodnim tegorocznej akcji. Poinformowano uczniów o zasadach bezpieczeństwa podczas sprzątania i rozdzielano worki i rękawice oraz przydzielono teren do sprzątania. W tych dniach uczniowie przynosili zużyte baterie w ramach konkursy „Łowcy baterii” – 2005 zorganizowanego przez Z.K. Wisłok. Zebrano 10 k. baterii. Oddzielnie zbierano puszki al., które zostaną sprzedane a pieniądze będą przeznaczone na nagrody w konkursach szkolnych.

              Dzień Edukacji

13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia klasy 1″ połączona z obchodami Dnia Edukacji . Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły. Następnie uczniowie klasy 1 zaprezentowali program artystyczny. Najmłodsi zmagali się z trudnościami w tajemniczych krainach, gdzie umieli przekonać wszystkich o swoich umiejętnościach i wiedzy. Dzieci pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. Znakomicie zdały swój pierwszy egzamin przed zgromadzoną publicznością. Nad przygotowaniem programu czuwała p. Irena Para. Nagrodą dla dzielnych pierwszaków były dyplomy, legitymacje szkolne, kosz pełen upominków oraz zakładki do książek, które otrzymali od przewodniczącej samorządu Uczniowskiego. Odbyły się również występy uczniów klas starszych dedykowane nauczycielom w dniu ich święta. Były to piosenki w wykonaniu chóru dziewczęcego pod kierownictwem p. Iwony Zawadzkiej oraz skecze i widowisko o charakterze „Teleekspresu” Telewizyjnego przygotowane pod czujnym okiem polonistyki p. Agaty Klatki. Pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania i składał gratulacje pierwszoklasistom. Z okazji dnia edukacji. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymały: Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom życzenia i wręczył im laurki.

              Jesienne stworki

18 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Jesienne stworki, który został przeprowadzony w kl. 0-III. Konkurs trwał przez 2 tygodnie. Dzieci przygotowały fantastyczne stworki, ludziki, bajkowe postacie. Wykazały się przy tym bogata wyobraźnią i wielką pomysłowością . oczywiście w konkursie nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy zostali wynagrodzeni dyplomami oraz upominkami.

             Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległość. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu przez ucznia klasy IV – Bartka Filipa . Uczniowie klas III pod kierunkiem p. Alicji Maciołek wystąpili z montażem słowno-muzycznym. Dzieci pięknie prezentowali się w barwnych strojach regionalnych. Podczas uroczystości wystąpił chór dziewcząt, który pięknie wyśpiewał pieśni z czasów 1 wojny światowej. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była p. Iwona Zawadzka. Akademia zakończyła się uroczystym polonezem, odtańczonym przez trzecioklasistów.

          Spotkanie ze Św.Mikołajem

6 grudnia to dzień, na który wszyscy czekali z niecierpliwością Na szkolnym korytarzu pojawił się Święty Mikołaj. Odwiedził on uczniów z klas 0-3 i wręczył wspaniałe prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, a w tym dniu było ich nie mało. Uczniowie klas starszych zorganizowali mikołajki w klasach i obdarowywali wcześniej wylosowanych kolegów czy koleżanki drobnymi prezentami – niespodziankami.

                Świąteczne tradycje

20 grudnia w naszej szkole miał miejsce Gminny przegląd kolęd i pastorałek połączony z prezentacją ozdób choinkowych. Jego uczestnikami byli klas I-II oraz oddziałów przedszkola w Tyczynie i Budziwoju. Na wstępie gospodarze uroczystości przedstawili jasełka bożonarodzeniowej w wykonaniu uczniów klasy I-III, które zdobyły duże uznanie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy przeglądu opowiedzieli o sposobach wykonywania ozdób choinkowych. Ozdobami tymi przystroili szkolną choinkę. Zaprezentowali też kolędy i pastorałki jak również inne utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ich dokonania plastyczne i wokalne nagrodzone zostały upominkami, które wręczył wszystkim uczestnikom, na zakończenie uroczystości, dyrektor szkoły Wacław Warda.

 

          Wyjazd do teatru Maska

12 stycznia uczniowie klas o-III udali się do teatru ” Maska” w Rzeszowie na przedstawienie pt. ” Królowa Śniegu” po obejrzeniu spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej przeprowadzonej przez pracownika teatru, na której dowiedziały się jak wygląda scenariusz, co robi reżyser, jakie są zasady i kolejność powstawania przedstawienia, kto bierze udział w jego przygotowaniu, jakie są zasady budowania lalek i poruszania nimi. Uczniowie poznali od samego początku do końca, od pomysłu do oklasków. Całość wszystkim bardzo się podobała i nie była to ostatnia wizyta w teatrze.

                Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia w Domu Ludowym odbyła się impreza zorganizowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz Stowarzyszenia Caritas pod kierunkiem księdza proboszcza Sławomira Balawendra. Najmłodsi uczniowie przygotowali pod okiem swych wychowawców okolicznościowy program artystyczny. Dzieci przedstawiły także przygotowane wcześniej jasełka. Miłym akcentem było wspólne łamanie się opłatkiem, piękne własnoręcznie wykonane upominki od wnucząt i wspaniały poczęstunek przygotowany przez panie z Caritasu oraz Radę Rodziców.

                   Zabawa Choinkowa

28 stycznia, we wczesnych godzinach popołudniowych, na sali gimnastycznej rozpoczęła się zabawa noworoczna. Dzieci z klas 0-III bawiły się przy muzyce zespołu ATLLT. Członkowie zespołu muzycznego organizowali dla dzieci ciekawe konkursy i zabawy, które nagrodzone były atrakcyjnymi niespodziankami. Po zabawie najmłodszych uczniowie klas IV-VI zorganizowali dyskotekę przy muzyce magnetofonowej. Wszyscy świetnie się bawili. Rodzice z trójek klasowych przygotowali pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy.

                 Moja Mała Ojczyzna

2 marca odbyła się w SP w Matysówce konkurs dla klas I -II pod hasłem ” Chronimy wiosenne kwiaty .’’ Przebiegał on w dwóch etapach. W ranach I etapu uczniowie wykonali plakat 2 związany tematycznie z hasłem konkursu, natomiast II etap dotyczący prezentacji twórczości dziecięcej ( wiersze , inscenizacje ) związane z wiosenną tematyką. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Tomasz Borowiec, Karolina Szczoczarz, Joanna Domino, Dominika Para, Magdalena Mitał, Joanna Oczoś. Dzieci zaprezentowały wiersze i listy do wiosny, własnego autorstwa. Ich występ został nagrodzony upominkami ufundowanymi przez organizatorów.

   Konkurs matematyczno-przyrodniczy

4 maja w Rzeszowie odbył się etap wojewuckiego konkursu matematyczno-przyrodniczego zorganizowanego przez kuratorium oświaty trzech najstarszych uczniów zakalikowało się do w/w etapu konkursu uzyskując 32 punkty na 33 możliwe. Byli to uczniowie z klasy IV- Ewelina Czenczek i Stanisław Walas oraz Jaromir Taras z klasy V. Na etapie wojewuckim mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę rywalizując z najlepszymi matematykami z Podkarpacie. Stanisław Walas i Jaromir Taras zostali finalistami. Ewelinie zabrakło punktów.

                 Mały Mistrz ortografii

27marca uczniowie klas I-II naszej szkoły wzięli udział w konkursie gminnym; Mały Mistrz Ortografii’ zorganizowanym w ramach działalności ,, Gminnego Forum Samokształceniowego nauczycieli’’, który odbył się w S.P w Białej. Ucz. klasy III Paulina Mackiewicz uzyskała tytuł mistrza ortografii, natomiast Justyna Kupiszewska z klasy I i Rafał Pilecki z klasy II zostali wicemistrzami. Dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

                       Ekozakupy

28 marca w ramach Konkursu ,,Program ekozespołów”, w którym nasza szkoła bierze udział, jako jedno z licznych działań ekologicznych odbył się apel dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy V , pod kierunkiem p. Bożeny Drzał, wystąpili z inscenizacją pt: ,,Ekozakupy”, która miała na celu propagowanie ekologicznych opakowań i zdrowej żywności.

            Poeci i pisarze dzieciom.

7 kwietnia w gimnazjum Ośrodku kultury ” poeci i pisarze Dzieciom’- pod nazwę ” Cztery pory roku – wiosna.’ Brali w nim udział uczniowie szkół gminy Tyczyn. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro dzieci ; Justyna Kupiszewska , Patryk Warchoł , Tomasz Borowiec i uczniowie klasy I oraz Anna Welc, Dominika para i Joanna Oczoś – uczniowie klasy III. Wszyscy młodzi artyści pięknie recytowali utwory poetyckie, jedna z uczennic- Dominika para została laureatka tego konkursu przechodząc do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        Wielkanocne kartki i pisanki

12 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu związanego ze Świętami Wielkanocnymi ph. „Wielkanocne kartki i pisanki”. Konkurs odbył się w S.P. w Budziwoju w ramach działalności Gminnego Forum samokształceniowego nauczycieli. Jego celem było kultywowanie i pogłębianie tradycji świąt chrześcijańskich, rozwijanie aktywności dzieci, prezentacja i popularyzacja zainteresowań i talentów dziecięcych. Dzieci miały za zadanie wykonywać kartki świąteczne oraz stroiki wielkanocne z materiałów ekologicznych. W konkursie wzięła udział grupa uczniów z naszej szkoły. Z klasy „0” wyróżnienia otrzymali Julia Kuna i Paweł Nowak, z klasy I Joanna Maciołek wyróżnienie za stroiki otrzymała Andżelika Krzeszowska. Dominika Para z klasy III otrzymała wyróżnienie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

              Quiz matematyczny

20 kwietnia w S.P w Budziwoju dla uczniów szkoły gminy Tyczyn zorganizowano ” Quiz matematyczny ” , którego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz wdrażanie do pracy z grupą . W tym roku do rywalizacji przystąpiły trzy osobowe drużyny z sześciu szkół . Pojedynek miedzy grupami był bardzo zacięty i wyrównany . Nasza szkołę reprezentowali troje uczniów z klasy VI : Ewelina Częczek , Monika Zięba i Stanisław Walas . Nasz drużyna zajęła I miejsce . Serdecznie gratulujemy dla nic i p. Anny Kozdraś .

  Konkurs matematyczno-przyrodniczy

4 maja w Rzeszowie odbył się etap wojewuckiego konkursu matematyczno-przyrodniczego zorganizowanego przez kuratorium oświaty trzech najstarszych uczniów zakalikowało się do w/w etapu konkursu uzyskując 32 punkty na 33 możliwe. Byli to uczniowie z klasy IV- Ewelina Czenczek i Stanisław Walas oraz Jaromir Taras z klasy V. Na etapie wojewuckim mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę rywalizując z najlepszymi matematykami z Podkarpacie. Stanisław Walas i Jaromir Taras zostali finalistami. Ewelinie zabrakło punktów

             W rezerwacie „Mójka”

11 maja uczniowie klas 0-III wyjechali na wycieczkę do rezerwatu „Mójka” znajdującego się na pograniczu Kąkolówka i Futoma w gminie Błażowa. Po rezerwacie uczestników wycieczki oprowadzał pan leśniczy z Leśnictwa Kąkolówka, który poprowadził ich ścieżką edukacyjną tzw. szlakiem bobra. Przejście tą trasą , wspinaczka po wybudowanych na niej urządzeniach dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem.

            Czy znasz język ojczysty

12 maja uczennice naszej szkoły; Natalia Pilecka, Ewelina Czenczek i Monika Zięba z klasy IV odniosły duży sukces w międzynarodowym konkursie pt’’Czy znasz język ojczysty ‘’zorganizowany przez nauczycieli polonistów ze S.P.w Budziwoju. Ewelina Czenczek zdobyła I miejsce, Natalia Pilecka zdobyła III miejsce a Monika Zięba wyróżnienie. Wszystkie trzy dziewczynki wykazały się dużą wiedzą oraz umiejętnością w poprawnym używaniu języka ojczystego. W nagrodę otrzymały cenne książki, które pozwolą im doskonalić swoje zainteresowania językiem ojczystym

                     Rajd szkół

20 maja odbył się rajd szkół podstawowych Gminy Tyczyn. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów, którzy pod opieką p .A. Kozdraś i p .J. Witowskiej wyruszyli z Kielnarowej w kierunku Budziwoja. Po drodze podziwiali piękne okolice naszej Gminy. Gospodarze podjęli utrudzonych rajdowiczów gorącym posiłkiem. Przygotowano również atrakcyjnych zabaw i gier. W konkursie o gminie Tyczyn uczestnicy rajdu mogli wykazać się znajomością faktów z historii i współczesności swojej małej ojczyzny.

 Gmina Tyczyn – Moja Mała Ojczyzna

1 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem było Gimnazjum w Tyczynie i SP w Kielnarowej. Konkurs polegający na wyszukiwaniu informacji o historii i dniu teraźniejszym naszej gminy przeprowadzono z wykorzystaniem internetu. Co dzień, przez okres z tygodnia na stronie internetowej pojawiły się pytania, na które zespoły musiały w ciągu kilkunastu godzin znaleźć odpowiedz i po zalogowaniu się wysłać ją do komisji sędziowskiej. W rywalizacji uczestniczyło 12 trzy-czteroosobowych ze szkół w naszej gminie. Ostatecznie I miejsce zajęły zespoły ,,Tygrysice”- SP Kielnarowa i ,,Delta”- SP Tyczyn. Miejsce II przypadło zespołowi ,,Budziwuj-6″ a trzecie wywalczył zespół ,,Biała-1″. Konkurs wykazał, że uczniowie nie tylko posiadają rozległą wiedzę, ale również świetnie umiejętną posługiwać się internetem, wykorzystywać do wyszukiwania informacji i przekazywać je za jego pośrednictwem.

                  Dzień Dziecka

2 czerwca odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Dziecka. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wyjeździe do miejscowości Ujazdy. W programie przewidziano dla nich zawody sportowe, poczęstunek, gril oraz zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie klas młodszych pozostali na terenie szkoły i uczestniczyli w konkursie muzycznym polegającym na prezentacje piosenek oraz układów tanecznych. W programie dla nich przewidziano także poczęstunek oraz oglądanie bajek.

     W Przemyślu i Bolestraszycach

8 czerwca uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do Przemyśla. W pobliskich Bolestraszycach dzieci zwiedzały Arboretum PAN, w którym obejrzały wiele ciekawych okazów przyrodniezych. W Przemyślu zwiedzały zamek kazimierzowski oraz zabytkową Bazylikę. Następnie udano się do Krasiczyna, by zwiedzić zamek i otaczających go piękny park. Zmęczeni całodzienną wędrówką, ale pełni wyrażeń uczniowie wrócili do Kielnarowej, gdzie na swoje pociechy czekali już stęsknieni rodzice.

                W Zakopanem

19-20 czerwca uczniowie klasy IV-VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki wyjechali kolejką na Gubałówkę. Poza pięknymi widokami, wielką atrakcją dla dzieci stanowiła zjazd rynną. Podziwiając piękno Tatr, grzbietem Gubałówki dzieci udali się spacerkiem na Butorowy Wierch, skąd zjechali w dół wyciągiem krzesełkowym. Ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzenie kościoła p. w. M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach. Na nocleg i posiłki zatrzymano się w Poroninie. Zjazd z ” Butorowego” również dostarczył wiele emocji. Drugiego dnia celem wycieczki było zwiedzenie Doliny Kościeliskiej. Po upale panującym na zewnątrz można było ochłodzić się w Jaskini Mroźnej. W drodze powrotnej nadciągnęła burza i wszyscy schowali się ucieczką do autobusu. Potem jeszcze spacer po Krupówkach, zakup upominków i pamiątek. Po obiedzie wycieczkowicze wyruszyli w drogę powrotną do domu.

             Zakończenie roku

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym została odprawiona msze święta. Po czym wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na górnych korytarzu szkoły. Uczniowie wyróżniający się w nauce z rąk dyrektora szkoły świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Szóstoklasiści, żegnając się z kolegami i nauczycielami zaprezentowali specjalnie przygotowany na tą okazję program artystyczny. Delegacja uczniów kl. VI złożyła uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej wszyscy udali się do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami.

 

 

Kinga Czarnik

 

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Polisa PZU NNW Edukacja
Nr 1053543514
Zgłoszenie szkody telefon: 801 102 102 lub 22 566 5555

Dziennik elektroniczny

Wywiadówki

Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2022-2023
(uwaga – wszystkie spotkania zaczynamy o godzinie 16.30)

13 września 2022 – organizacja pracy szkoły, wybór Rady Rodziców, zapoznanie z dokumentacją szkoły regulującą prawa i obowiązki uczniów, zasady oceniania itp.

22 listopad 2022 – Sprawy bieżące – wyniki w nauce
1  luty 2023 – podsumowanie pracy, wyniki klasyfikacji – spotkanie z wychowawcami klas
18 maj 2023 – Sprawy bieżące – wyniki w nauce

Dni wolne

Decyzją dyrektora szkoły wprowadza się dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych (poza świętami i dniami ustawowo wolnymi od zajęć):

31 październik
02 maj
01 czerwiec
22-25 maj (egzaminy klasy 8)
09 czerwca
23-31 grudnia przerwa świąteczna
Ferie zimowe 16-29 styczeń

Czas trwania lekcji

1   8.00   8.45
2   8.50   9.35
3   9.45   10.30
4   10.40 11.25
5   11.55 12.40
6   12.50 13.35
7   13.45 14.30
8   14.40 15,25
9   15,30 16.15

Archiwa