tel./fax: 17 2219 344
email: spkielnarowa@gmail.com

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780


Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2003 – 2004

Rozpoczęcie roku szkolnego 2003/2004

W dniu 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku. O godz. 8.00 wszyscy zebrali się w kościele na Mszy Św., a po jej zakończeniu udali się do szkoły. Pan dyrektor bardzo serdecznie powitał przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców, przedstawił wychowawców klas. Przypomniał również, że w tym dniu przypada 64 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji uczennica Anna Maciołek wystąpiła z krótkim referatem na temat tragicznych dni wojny i okupacji, podkreślając bohaterstwo całego narodu w walce z najeźdźcom. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.

 

Akcja „Sprzątanie Świata”- 2003

W dniu 18 września wzięliśmy udział w akcji ” Sprzątanie Świata”. Klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły. Starsi uczniowie zostali podzieleni na duże grupy. Jedna pod opieką p. B. Drzał i p. A. Kozdraś zajęła się porządkowaniem poboczy dróg i najbliższej okolicy szkoły, natomiast druga grupa z opiekunami p. A. Kawalec i p. A.Klatką zaproszona została do uprzątnięcia śmieci z lasu – Debrzy. Pan leśniczy zorganizował przewiezienie uczestników akcji do lasu, tam dostali oni rękawice ochronne i worki na śmieci. Zbiórka bardzo się udała, zebrano 33 worki śmieci. Miłym akcentem na zakończenie był ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

 

Pasowanie na ucznia

W dniu 6 października odbyło się pasowanie I- klasistów na uczniów naszej szkoły. O godz. 9 uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami pierwszoklasistów zgromadzili się na sali gimnastycznej. Dyrektor powitał zebranych. Starsi uczniowie poprosili „pierwszaków” o wykazanie się nowymi wiadomościami. Kandydaci na uczniów śpiewali piosenki, recytowali wiersze, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Kolejnym punktem programu było ślubowanie i pasowanie każdego dziecka przez dyrektora szkoły. Następnie uczniowie kl. I dostali legitymacje szkolne i upominki przygotowane przez rodziców.

 

 Dzień Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dziękujemy wszystkim nauczycielom za dar nauki i wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. Życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły cierpliwości i wytrwania oraz wszelkiej radości płynącej z  mozolnego wysiłku kształtowania serc, ducha i pamięci swych wychowanków. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego A. Maciołek na ręce Pana Dyrektora złożyła piękny bukiet kwiatów z życzeniami dla wszystkich nauczycieli. Nie zabrakło również wierszy i piosenek, z którymi wystąpiły dzieci z oddział przedszkolnego, przygotowane przez p. Józefę Prokop, oraz występu uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Anny Kozdraś. Jak co roku nauczycielom wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły, które w tym roku otrzymali:
p. Agata Klatka, p. Alicja Kawalec i p. Alicja Maciołek.

 

„Ekologia w Unii – My w Unii”

18 listopada zespół „Zielone Tygrysy” wziął udział w Finałowym Turnieju A21 ogólnopolskiego, internetowego konkursu wiedzy o ochronie środowiska w Unii Europejskiej. Finał odbył się w Poznaniu w czasie Targów Ekologicznych POLEKO 2003. Nasz zespół w składzie:
Damian Kuna- kapitan,
Paweł Maciołek, Adrian Kościółek, Damian Barański i Grzegorz Jaśinski walczył o dobre miejsce. Ostatecznie ” Zielone Tygrysy” zajęły IV miejsce i wygrały multimedialny komputer przenośny. Zabrakło trochę szczęścia, w porównaniu z ubiegłymi latami, gdy dwukrotnie zajmowaliśmy I miejsce. Stąd te „smutne minki” naszych zawodników i opiekuna Pana Dyrektora Wacława Wardy. Za rok będzie lepiej!

 

„Andrzejki”

27 listopada, na sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Dzieci młodsze bawiły się od 14 do 16, natomiast uczniowie klas starszych do 19. Wszyscy wiedzą że tańce dyskotekowe są bardzo wyczerpujące. Dlatego też, uczniowie, przed salą gimnastyczną, zorganizowali bufet, gdzie podczas przerwy w tańcu można było się posilić i ugasić pragnienie. Co dobre, szybko się kończy i ta zabawa dobiegła końca. Pocieszamy się tym, że za rok też będą „andrzejki”.

 

Mikołajki

Każdego roku, 6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie wypatrują bardzo porządnego gościa, jakim jest święty Mikołaj. Dzieci piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również mają nadzieje, ze dla nich znajdzie się coś w jego przepięknym worku. I w tym roku tradycji stało się zadość. Naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Grzeczne dzieci otrzymały od niego prezenty. Ponieważ było ich bardzo dużo, niezbędna była pomoc wychowawcy.

 

Święta Bożego Narodzenia

W dniu 19 grudnia, uczniowie klas 0-2 uczestniczyły w widowisku jasełkowym wystawionym przez uczniów klasy III, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Dopełnieniem tego były zorganizowane w tym dniu Wigilie klasowe, gdzie łamano się opłatkiem i składano sobie nawzajem życzenia. Starsi uczniowie także przygotowali program artystyczny, w którym przekazali wszystkim życzenia świąteczne. Występ odbył się na sali gimnastycznej i połączony był z rozstrzygnięciem konkursu na najładniejszą szopkę, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
I miejsce zajął Seweryn Sitek, II miejsce Dawid Sitek, a III Sylwia Barańska. Wszyscy otrzymali nagrody.

 

Zabawa noworoczna

24 stycznia, wczesnym sobotnim popołudniem, rozpoczęli zabawę najmłodsi. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się postacie ze świata bajek. We wspólnej zabawie aktywnie uczestniczyli wychowawcy klas młodszych. Panowała wspaniała atmosfera. Od godziny 16.00 przy dyskotekowej muzyce bawili się uczniowie klas starszych. Pewnym urozmaiceniem były pokazy dwóch rywalizujących ze sobą zespołów tanecznych, utworzony przez dziewczęta z klas V i VI. Nawet Pan Dyrektor nie pozostał obojętny na rozlegające się rytmy i poderwał się do tańca. Dla wszystkich uczestników zabawy Rada Rodziców przygotowała poczęstunek i słodycze. O godzinie 19 nastąpił koniec zabawy i wszyscy w wyśmienitych nastrojach rozeszli się do domu.

 

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia, w niedziele w Domu Ludowym w Kielnarowej odbyła się impreza z okazji dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy III pod kierunkiem Andrzeja Tarasa wystąpili z widowiskiem jasełkowym. Dziewczynki z klasy V i VI zaprezentowały się w tańcu i piosence. Swój program zaprezentowały także dzieci z kółka tanecznego pod kierunkiem pani Iwony Zawadzkiej. Na koniec był poczęstunek i życzenia dla wszystkich, którzy przybyli na tę uroczystość.

 

Goście z Gimnazjum

12 lutego gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów ze Społecznego gimnazjum w Chmielniku. Uczniowie działający w tamtejszym kole teatralnym wystąpili z repertuarem w którym znalazły się inscenizacje utworów Brzechwy, Fredry i inni. Konferansjer zadawał związane z przedstawionymi utworami i za poprawne odpowiedzi dzieci zostawały nagrodzone drobnymi upominkami w postaci słodyczy. Goście stworzyli wspaniały nastrój do wspólnej zabawy. Po zakończeniu zostali zaproszeni przez Pana Dyrektora do ponownego odwiedzenia naszej szkoły.

 

Walentynki

14 lutego od kilku lat w naszej szkole obchodzone są Walentynki. W tym roku każdy wchodzący do szkoły otrzymał czerwone serduszko. Jak co roku działała „poczta walentynkowa”. Do specjalnej skrzynki wrzucano kartki z życzeniami do wybranej osoby. Życzenia umieszczono także w szkolnej gazetce „Żaczek”.

 

Pasowanie na czytelnika.

Złożyli wizytę w bibliotece uczniowie klasy I wraz ze swoją wych. Alicją Maciołek. Mimo, że dzieci wypożyczają książki już od października, formalnie zostają zapisani w poczet członków biblioteki w II okresie, gdy poznają cały alfabet. Dzieci pięknie recytowały wierszyki o książkach oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Uczniowie poznali zbiory naszej biblioteki, zapoznali się z jej regulaminem oraz pracę nauczyciela- bibliotekarza. Poza wypożyczeniem czy przeglądaniem na miejscu dzieci mogą miło spędzić czas po lekcjach korzystając z gier komputerowych, telewizyjnych i świetlicowych. Kto lubi malować, otrzyma niezbędne do tego przybory. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem konkursu na ilustracje do książki.

 

Sprawdzian kl. VI

1 kwietnia był dniem wolnym od zajęć w naszej szkole. Przyszli tylko uczniowie klasy VI i nauczyciele zasiadający w komisjach. W skład komisji wchodzili także nauczyciele z innych szkół i obserwatorzy. Obecna klasa IV jest liczniejsza w porównaniu z poprzednimi, sprawdzian odbywał się więc w dwóch salach. Sprawdzian okazał się trudny dla naszych uczniów. 60 minut to czas zbyt krótki na rozwiązanie i sprawdzenie takiej liczby zadań. Czekamy na wyniki.

 

Dzień Ziemi

22 kwietnia, nasz szkoła, jak co roku, przyłączyła się do obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie wykonywali plakaty o tematyce ekologicznej. Rozpoczęto zbiórkę zużytych baterii w ramach wiosennej edycji konkursu „łowcy baterii- 2004.” Na lekcjach więcej mówiono o konieczności ochrony otaczającego środowiska. Jednym z ciekawszych punktów obchodów tego dnia był występ na sali gimnastycznej , które zgromadził całą społeczność uczniowską i nauczycieli. Maluch z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Józefy Prokop słowami wierszyków wyjaśniały co to jest ekologia i dlaczego należy chronić przyrodę. Wielkie zainteresowania zebranych wzbudziło przedstawienie pt. „Nie ma mocnych” przygotowane przez p. Bożenę Drzał. Wystąpili w nim uczniowie. kl VI: Sebastian Filip- Kargul,Grzegorz Stanowski-Pawlak, Iwona Kościółek -babcia Mania i Monika Kaplita – Ania. Dialog prowadzone były na wzór znanych wszystkim ze znakomitych polskich komedii. Występujących bardzo mocno wczuli się w swoje role. Wypowiedzi naszych aktorów przerywane były salwami śmiechu. Tym razem, z humorem, przedstawione zostały ważne sprawy jak zbiórka surowców wtórnych i segregacja odpadów. Wstępy zakończono ,wspólnym odśpiewaniem znanej piosenki o ochronie przyrody. Warto wspomnieć, że przedstawienie zainspirowało Pana Dyrektora do nakręcenia krótkiego filmu w plenerze.

 

Dzień Matki

W dniu 30 maja w Domu Ludowym w Kielnarowej odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swymi wychowawcami przygotowali ciekawy program artystyczny , w którym znalazły się wiersze, piosenki, życzenia dla Mam oraz scenki rodzajowe. Rolę konferansjera pełnił dyrektor szkoły, przedstawiając młodych artystów. Występy rozpoczęli uczniowie KL 3 pod kierunkiem swojego wychowawcy A. Tarasa. Wiele życzeń dla swoich mam miały również dzieci z klas 0, 1, 2, przygotowane przez wychowawczynie: J. Prokop , A. Maciołek oraz M. Płodzień. Po występach dzieci obdarowały swoje Mamy własnoręcznie przygotowanymi upominkami w postaci serduszek, kwiatów i prezentów.

 

Wycieczka w Bieszczady

  W dniach od 14 -16 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali na wycieczce w Bieszczadach. Uczestnicy wycieczki zamieszkali w ośrodku wypoczynkowym Caritas w Myczkowcach, skąd wyprawiali się w góry. Zdobyli szczyty Połoniny Carynskiej , co przyszło im niemałym trudem. Uczniowie płynęli statkiem po Jeziorze Solińskim, z fascynacją obejrzeli zaporę na Solinie, bardzo zaciekawiła ich ekspozycja w Muzeum – Skansenie w Sanoku oraz Muzeum Przyrody Bieszczadzkiej w Ustrzykach dolnych. Wolny czas w ośrodku spędzali też bardzo wesoło, w towarzystwie kolegów z Ukrainy, którzy przebywali tam na koloni. Rozegrano międzynarodowe mecze w piłkę nożną, tenisa stołowego i siatkówkę oraz wspólnie bawiono się na dyskotece. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i niezwykłe zadowoleni wrócili do domu.
 
 

 

Zakończenie roku szkolnego
2003/2004

24 czerwca cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Po powitaniu dyrektora szkoły uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród uczniom klas I-VI. Następnie głos zabrała wychowawczyni klasy VI P.A. Klatka, która serdecznie pożegnała swoich wychowanków i udzieliła im cennych rad na dalszą drogę. W niejednym oku w tym momencie zakręciła się łza. Po występie swojej wychowawczyni absolwenci szkoły złożyli uroczyście ślubowanie. Po czym nastąpił ważny moment – otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Ci najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody z rąk dyrektora szkoły. Na zakończenie szóstoklasiści wystąpili z programem artystycznym, w którym dziękowali i żegnali się ze wszystkimi. Wyrazem podziękowania były również piękne kwiaty, które wręczyli wszystkim nauczycielom.

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Polisa PZU NNW Edukacja
Nr 1053543514
Zgłoszenie szkody telefon: 801 102 102 lub 22 566 5555

Dziennik elektroniczny

Wywiadówki

Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2022-2023
(uwaga – wszystkie spotkania zaczynamy o godzinie 16.30)

13 września 2022 – organizacja pracy szkoły, wybór Rady Rodziców, zapoznanie z dokumentacją szkoły regulującą prawa i obowiązki uczniów, zasady oceniania itp.

22 listopad 2022 – Sprawy bieżące – wyniki w nauce
1  luty 2023 – podsumowanie pracy, wyniki klasyfikacji – spotkanie z wychowawcami klas
18 maj 2023 – Sprawy bieżące – wyniki w nauce

Dni wolne

Decyzją dyrektora szkoły wprowadza się dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych (poza świętami i dniami ustawowo wolnymi od zajęć):

31 październik
02 maj
01 czerwiec
22-25 maj (egzaminy klasy 8)
09 czerwca
23-31 grudnia przerwa świąteczna
Ferie zimowe 16-29 styczeń

Czas trwania lekcji

1   8.00   8.45
2   8.50   9.35
3   9.45   10.30
4   10.40 11.25
5   11.55 12.40
6   12.50 13.35
7   13.45 14.30
8   14.40 15,25
9   15,30 16.15

Archiwa