tel./fax: 17 2219 344
email: spkielnarowa@gmail.com

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780


Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2006-2007

Inauguracja roku szkolnego 2006/2007

4 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dyrektor szkoły powitał zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczeń kl. VI Łukasz Maciołek wystąpił z referatem dotyczącym rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli OSP w Kielnarowej, ponieważ przy OSP powstała młodzieżowa drużyna strażacka, do której należą uczniowie naszej szkoły. Opiekunem małych strażaków z ramienia szkoły został proboszcz ksiądz Sławomir Balawender, pełniący funkcję katechety. Na zdjęciu członkowie drużyny, którym towarzyszą ( od prawej ) dyr. szk. W.Warda, strażacy J. Wróbel i W. Ciura oraz ksiądz S. Balawender. Na uroczystości inaugurującej szczególnie serdecznie powitaliśmy tych, którzy do naszej szkoły przyszli po raz pierwszy – uczniów kl. „0”. Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

 

 

Skład Rady Pedagogicznej

Dyrektor szkoły:
mgr Wacław Warda – naucz. Informatematyki Nauczyciele:
mgr Grażyna Data – naucz. techniki

  • mgr Bożena Drzał – naucz. przyrody, bibliteka
  • mgr Alicja Kawaledz – naucz. historii, w.f, wych. kl. IV
  • mgr Agata Klatka – naucz. języka polskiego, wych. kl. V
  • mgr Anna Kozdraś – naucz. matematyki, wych kl. VI
  • mgr Izabela Liskowicz – naucz. plastyki
  • mgr Alicja Maciołek – naucz. zintegrowane, wych. kl. I
  • mgr Irena Para – naucz. zintegrowane, wych. kl. II
  • mgr Jacek Stryczek – naucz. języka angielskiego.
  • mgr Andrzej Taras – naucz. zintegrowane, wych. kl.III
  • mgr Iwona Zawadzka – wych. kl. „O”, naucz. muzyki
  • Ksiądz Sławomir Balawender – katecheta.

 

Sprzątanie Świata

15 września, w związku z akcją ,,Sprzątanie Świata ‘’ – Polska 2006, w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez członków Eko zespołu uczniów klasy IV wystąpili z ciekawą inscenizacją tematyczną związaną z akcją. Po apelu uczniowie klas II – IV wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli sprzątać wyznaczony teren : pobocza, rowy, okolice szkoły, cmentarza, Domu Ludowego. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Bożena Drzał.

 

 

 

XXII Rajd Pieszy Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn

23 września odbył się po raz 22 Gminny Rajd szkół Podstawowych.
W tym roku gospodarzem rajdu była nasza szkoła.
Wszyscy uczestnicy zostali serdecznie powitani i poczęstowani gorącym bigosem oraz obdarowani rajdowymi znaczkami. Zorganizowano ciekawe między szkolne konkursy, w których wzięli udział przedstawiciele szkół. Rajdowicze podczas pieszych wędrówek zbierali „dary natury” z których po dotarciu na miejsce tworzyli jesienne kompozycje. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na rysunek pt. „Pejzaż z trasy”.
Odbył się także konkurs sprawnościowy- przeciąganie liny. Organizatorzy konkursów zatroszczyli się o cenne nagrody. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zebrani w kręgu ogniska wspólnie piekli kiełbaski.

 

Dzień Edukacji

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji oraz Pasowanie uczniów klasy I.
Na uroczystości obecny był pan Burmistrz K. Szczepański, który wręczył Pani A. Kozdraś nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy z młodzieżą .
Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymali również nauczyciele:
B. Drzał,
A. Maciołek,
A. Klatka,
oraz pracownicy obsługi :
J. Kaplita i P. Płonka.
Były wiersze, piosenki, kwiaty i podziękowania za pracę dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Z przyjemnością obejrzeliśmy program przygotowany przez uczniów klasy I. Wszyscy zgodnie uznali, że mogą zostać włączeni do społeczności uczniowskiej. Pasowania pierwszoklasistów dokonał dyrektor szkoły W. Warda.
Serdeczne życzenia pod ich adresem skierowali rodzice, którzy przygotowali upominki i słodki poczęstunek.

 

 

Święto Niepodległości

10 Listopada , w przeddzień Święta Niepodległości , odbyła się uroczysta akademia , którą przygotowała pani A. Klatka z uczniami z klasy V.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
„Polska znowu wolna!” To hasło uroczystości! , którą uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości, Jest okazją , by zastanowić się , czym dla nas jest , flaga , Hymn – jak dziś należy rozumieć patriotyzm. W Akademii wzięły udział również dzieci z oddziału przedszkolnego.

 

 

 

 

 

Wizyta Św. Mikołaja

6 grudnia nasza szkole odwiedził Święty Mikołaj, który grzecznych uczniów obdarował prezentami. A ponieważ był on szczególnie oczekiwany przez najmłodszych, toteż najdłużej zabawił wśród dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I – III i tam zostawił najwięcej prezentów.

 

 

 

 

Przegląd kolęd i pastorałek

20 grudnia nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Przeglądu Kolęd i pastorałek oraz ozdób choinkowych. Organizacja tej imprezy zajmowały się panie Irena Para i Alicja Maciołek. Na szczególną uwagę zasługiwała dekoracja sali gimnastycznej, związana tematycznie z imprezą. Na przegląd przyjechały do nas dzieci z klas 0 – III ze wszystkich szkół i przedszkoli w naszej gminie.

Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

15 stycznia odbył się w Białej finał Gminnego Konkurs Matematyczno – Przyrodniczego uczniów kl. VI I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Flak.
Drużynowo I miejsce również zajęli uczniowie z naszej szkoły, byli to Łukasz Maciołek i Paulina Lasota.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych. Konkursy międzyszkolne oprócz walorów kształtujących są dobrą formą rozwijania integracji między szkołami naszej gminy.
Pozwalają na rozwiązanie konfliktów koleżeńskich. Dla nauczycieli to okazja do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń.

 

Zabawa choinkowa

27 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa . Większość dzieci z klas młodszych wystąpiła w oryginalnych strojach karnawałowych przedstawiających postacie z bajek . Początkowo część balu prowadzona była przez panią Wodzirej , która organizowała ciekawe zabawy oraz konkursy . Jednym z nich był konkurs tańca . party biorące w nim udział zostały nagrodzone słodyczami . Później starsi uczniowie bawili się w rytmach ich ulubionej muzyki dyskotekowej .

 

Wizyta ks. Biskupa

8 marca był w naszej szkole obchodzony szczególnie uroczyście, nie tylko z uwagi na tradycyjne Święto Kobiet, ale przede wszystkim dla tego, iż w tym dniu złożył nam wizytę ks. Bp. Edward Białogłowski. Na uroczystym apelu ks. Biskup spotkał się z uczniami i nauczycielami. Tu Zajęcie usunąć po wykonaniu Uczniowie starszych klas wystąpili z programem artystycznym na który składały się wiersze i piosenki o treści religijnej. Ks. Biskup długo rozmawiał z uczniami zachęcając ich do wysiłku i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. W bardzo przyjemnej atmosferze przebiegło też spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły.

 

 

 

 

Przedstawienie „Kopciuszek”

23 kwietnia w GOK w Tyczynie odbył się I Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Nasz szkolny teatrzyk pod kierunkiem p.A. Klatki przygotował przedstawienie pt.,,Kopciuszek’’. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy IV. Premiera przedstawienia odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły kilka dni wcześniej, gdzie wszyscy mogli podziwiać wspaniałą scenografi, stroje i grę aktorów. To atuty przedstawienia za które zespół otrzymał wyróżnienie na gminnym przeglądzie. Wspaniałą grą aktorską wyróżniły się trzy dziewczynki: Dominika Para, Ania Welc i Madzia Mitał (role macochy i córek)

Dzień Ziemi

24 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, na sali gimnastycznej udekorowanej plakatami wykonanymi przez uczniów odbyła się akademia. Dzieci z klasy I, przygotowane przez p. A. Maciołek, recytowały wierszyki o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy II z wych. J. Parą przygotowali wspaniały pokaz mody Ekologicznej, który wzbudził duży aplauz publiczności. Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. B. Drzał przygotowali inscenizację tematycznie związaną z ochroną środowiska. Na koniec dziewczynki z chóru szkolnego zaśpiewały piosenkę „Żyj z przyrodą w zgodzie”.

Znak Jakości Interkl@sa

17 maja był radosnym dniem dla naszej szkoły. Dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy lauretami Znaku Jakości Interkl@sa 2007. Jest to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym zgodnie z  najwyższymi światowymi standardami. Ceremonia wręczenia Znaku Jakości Interkl@sa odbyła się 11 czerwca w gmachu sejmu RP. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor Wacław Warda oraz uczniowie- Lidia Kluz, Łukasz Maciołek i Piotr Szymkowicz. Oprócz pamiątkowego certyfikatu i prawa do używania godła Znaku Jakości otrzymaliśmy nagrody- pakiet oprogramowania edukacyjnego i użytkowego do szkolnej pracowni komputerowej.

 

Wycieczka do Myczkowiec

W dniach 23 – 25 maja uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady. Po drodze zwiedziliśmy skansen w Sanoku. Uczestnicy wycieczki poznali jak żyła ludność zamieszkująca w przeszłości tereny Bieszczadów, przede wszystkim Łemkowie i Bojkowie. Mogliśmy poczuć atmosferę tamtych lat zasiadając w szkolnych ławach. Na noclegi, i posiłki zatrzymaliśmy się w ośrodku Caritas w Myczkowcach, gdzie aktywny odpoczynek umożliwiały boiska do gry stoły do tenisa inne atrakcyjne udogodnienia. Atrakcją było mini zoo. W drugim dniu pobytu zwiedzaliśmy Muzeum Przyrody Karpackiej w Ustrzykach Dolnych. Dużą atrakcją dla dzieci był wyjazd do Soliny. Podziwiały tutaj najwyższą w Polsce zaporę i piękne widoki nad jeziorem . Tutaj był czas na kupowanie pamiątek. Kolejną atrakcją był rejs statkiem białej floty po jeziorze, gdzie spotkaliśmy się z grupą młodszych uczniów. A potem obiad i powrót do domu.

 

Dzień Matki

29 maja bardzo uroczyście obchodzono w naszej szkole święto mam. W pięknie udekorowanej sali zaproszone mamy zachwycały się talentami aktorskimi swoich pociecch w przedstawieniu „Kopciuszek”. Podziwiały także występy dziewczynek z kl. III w tańcu akrobatycznym. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów z klas młodszych. Uroczystość zakończyła się przyjęciem dla mam w szkolnej jadalni, gdzie przygotowano dla nich napoje i ciasto.

 

 

Koniec roku szkolnego

22 czerwca cała społeczność szkolna przybyła do szkoły po raz ostatni przed zasłużonymi wakacyjnym odpoczynkiem. Uczniowie klasy VI, żegnając się ze szkołą złożyli uroczyste ślubowanie. Przygotowali także programy artystyczny, w którym wierszem i piosenką dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali od dyrektora szkoły świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Pisała: Bożena Drzał.

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Polisa PZU NNW Edukacja
Nr 1053543514
Zgłoszenie szkody telefon: 801 102 102 lub 22 566 5555

Dziennik elektroniczny

Wywiadówki

Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2023-2024
(uwaga – wszystkie spotkania zaczynamy o godzinie 16.30)

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym – 19 września 2023

Dni wolne

Decyzją dyrektora szkoły wprowadza się dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych (poza świętami i dniami ustawowo wolnymi od zajęć):

30 październik  2023
31 październik  2013
02 maj  2024
29 maja  2024  Dzień Sportu Szkolnego
31 maja 2024

Czas trwania lekcji

1   8.00   8.45
2   8.50   9.35
3   9.45   10.30
4   10.40 11.25
5   11.55 12.40
6   12.50 13.35
7   13.45 14.30
8   14.40 15,25
9   15,30 16.15

Archiwa