tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2004 – 2005

Inauguracja roku szkolnego 2004/2005

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły serdecznie powitał uczniów, przedstawicieli Rady Rodziców i nauczycieli. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami.
Skład Rady Pedagogicznej w bieżącym roku szk.

Wacław Warda – dyrektor szkoły, nauczyciel informatyki

Grażyna Data – nauczycielka plastyki i techniki

Bożena Drzał nauczycielka przyrody, bibliotekarka

Alicja Kawalec – nauczycielka historii i wychowania fizycznego

Agata Klatka – nauczycielka języka polskiego, wych. kl. IV

Anna Kozdraś – nauczycielka matematyki, wych. kl. V

Alicja Maciołek – nauczanie zintegrowanego, wych. kl II

Irena Para – nauczanie zintegrowane, wych. kl. III

Józefa Prokop – nauczycielka działu przedszkolnego

Andrzej Taras – nauczanie zintegrowane, wych. kl.I

Andrzej Zając – nauczyciel angielskiego

Iwona Zawadzka – nauczycielka muzyki kl. IV – VI

Ks. Sławomir Balawender – katecheta w kl. II-VI

Zuzanna Ślemp – katechetka w kl „0” , I.

Żegnajcie wakacje ! Witaj szkło !

Akcja sprzątania świata – 2004.

17 września „sprzątanie świata” poprzedzone zostało apelem, na którym zgromadzili się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Podczas apelu zapoznano zebranych z historią powstania tej akcji oraz hasłem tegorocznej kampanii, które brzmiało: „Ekologicznie poproszę”. Przedstawiono zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować podczas sprzątania.
Uczniowie, pod opieką wychowawców, zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli sprzątać wyznaczony teren. Klasom młodszym przydzielono najbliższe otoczenie szkoły – boisko, plac zabaw, trawnik przed szkołą, natomiast uczniowie klas starszych zajęli się sprzątaniem rowów wzdłuż dróg, przystanków autobusowych, terenu wokół domu ludowego i pobliskiego lasku.

Wycieczka do Łańcuta.

4 pażdziernika uczniowie kl. V wraz z wychowawczynią Alicją Kawalec pojechali na wycieczkę. Celem wyprawy było zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zabytków Podkarpacia – zamku i parku zamkowego. Łańcut, to również jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Z ust przewodnika usłyszeli ciekawe historie o Zamku.
Zwiedzili przepiękne wnętrza zamkowe oraz muzeum powozów. Wielu wrażeń dostarczył im także spacer po parku zamkowym, który reprezentuje typ angielskiego parku krajobrazowego. Można tam zobaczyć piękne okazy rzadko spotykanych drzew i krzewów oraz pomników przyrody. Po udanej wycieczce wszyscy zadowoleni pełni wrażeń powrócili do domu.

Pasowanie na ucznia

6 października nastąpił bardzo ważny moment dla dzieci z klasy I. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej gdzie miało odbyć się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Zanim ten moment nastąpił „pierwszaki” podczas swego występu musiały udowodnić że zasługują na takie miano. Wykazały się też znajomością przepisów ruchu drogowego. Zgromadzeni nagrodzili ich popisy gromkimi brawami. Bardzo dumni byli ze swoich pociech również rodzice. Gdy wszyscy byli usatysfakcjonowani, dyrektor szkoły kładąc wielki ołówek na ramieniu każdego dziecka wypowiadał następujące słowa:” Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej szkoły Podstawowej w Kielnarowej”. Każdy pierwszoklasista z tej okazji otrzymał prezent. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Na koniec pamiątkowe zdjęcie z wychowawcą p. Andrzejem Tarasem i dyrektorem szkoły p. Wacławem Wardą.

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

13 października
w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W części artystycznej z krótkim programem wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowane przez p. Józefę Prokop.
Uczniowie klas starszych, pod kierunkiem p. Anny Kozdraś, zaprezentowali się w okolicznościowym montażu słowno – muzycznym. Ksiądz proboszcz Sławomir Balawender aktywnie uczestniczył w występie, wraz z grupą dziewcząt zaśpiewał i zagrał na gitarze.
Po wystąpieniu uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i wręczyli im laurki. Do życzeń przyłączyli się również rodzice, w których imieniu przewodniczący Rady Rodziców p. Ryszard Rząsa złożył życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły, a p. Marta Przystaś na ręce pana dyrektora złożyła piękny bukiet kwiatów.
Z tej okazji Dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom. Otrzymali je:
p. Bożena Drzał,
p. Józefa Prokop
p. Romana Szetela.

Wycieczka do Pilzna

21 października dzieci z klasy 0-3 pojechały na wycieczkę. Na miejscu czekały na uczestników wycieczki liczne atrakcje: zwiedzanie muzeum lalek połączone ze spektaklem na „Babcinym strychu ” pt. „Królewna Śnieżka” .Dzieci wzięły udział w zejęciach warsztatowych podczas których poznały tajniki rękodzieła wykonywania lalek. Podjęły próby samodzielnego ich wykonywania w pracowni lalkarskiej. Dla wszystkich było to bardzo ekscytujące zajęcie. W pobliskich Lipinach uczestnicy wycieczki zwiedzali „Bajkowy ogród” z mieszkającymi w nim krasnalami i innymi bohaterami z bajek. Tam też w „Gospodzie u Wiedźmy” zjedli smaczny obiad i nieco zmęczeni ale pełni wrażeń powrócili do domu.

Święto Niepodległości.


11 listopada, jak co roku, obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia odbyła się w przeddzień tego święta.
Pan dyrektor w kilku słowach przypomniał o tragicznych wydarzeniach w historii Polski, które poprzedzały tę datę. Uczniowie kl. 5 i 6 wystąpili w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Agatę Klatkę.
Uwagę zwracały dekoracje i stroje uczniów uczestniczących w programie artystycznym.
Program został zaprezentowany wieczorem podczas zebrania rodziców, którego data zbiegła się z tym wydarzeniem.

Andrzejki i Katarzynki.

23 listopada odbyła się impreza zorganizowana przez szkołę podstawową, młodzież z KSM-u i kierownictwo Domu Ludowego.
W tym dniu wypadają imieniny Katarzyny, święta Katarzyna jest patronką naszej gminy.
W związku z tym katarzynki i andrzejki połączono w jedną imprez. Uczennica klasy 5 Ewelina Czenczek odczytała wierszowany życiorys św. Katarzyny.  Dziewczęta z KSM-u zaśpiewały pieśni związane z żywotami świętych. Z tej okazji odbył się występ dzieci z kółka tanecznego prowadzonego przez p. Iwonę Zawadzką.

Święty Mikołaj.

3 grudnia w naszej szkole pojawił się gość bardzo oczekiwany przez dzieci. Święty Mikołaj przybył do młodszych dzieci z prezentami. Nie był to jedyny gość w naszej szkole w tym dniu. Tak się złożyło, że do naszej szkoły przybyła z wizytą Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Urszula Stec. Gdy w towarzystwie dyrektora szkoły odwiedzała poszczególne klasy, doszło do spotkania ze .Św. Mikołajem. Ten, jak przystało na prawdziwego Św. Mikołaja, nie był tym faktem zaskoczony i także panią wizytator obdarował prezentem.

Wigilia szkolna.

22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się przy wigilijnym stole.
Dla młodszych dzieci wychowawcy zorganizowali wigilie klasowe, natomiast uczniowie klas IV-VI zajęli miejsca za stołem przygotowanym na górnym korytarzu. Wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
Bardzo smakował wigilijny żurek z grzybami przygotowany przez panie w kuchni. Samorząd uczniowski przygotował program artystyczny związany ze Świętami Bożego Narodzenia.
Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą szopkę noworoczną, można było je podziwiać na wystawie przygotowanej na dolnym korytarzu.

Zabawa choinkowa

18 stycznia, wczesnym popołudniem, pięknie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się „balowiczami”. Do tańca przygrywał trzyosobowy zespół „Alex” którego solistka pełniła również role wodzireja. Doskonale prowadzone wspólne zabawy i konkursy, nagradzane słodyczami, przyciągały zarówno młodsze dzieci jak i starszych uczestników. Do wspólnej zabawy przyłączyli się także wychowawcy. Rodzice przygotowali dla wszystkich smaczny poczęstunek . Przez całe popołudnie i wieczór panowała wspaniała atmosfera.

Śmierć Jana Pawła II.

W sobotę, 2 kwietnia o godzinie 21:37 zmarł ojciec święty Jan Paweł II- Wielki Człowiek, Wielki Polak, Wielki Papież, Przyjaciel ludzi. Śmierć naszego Wielkiego Rodaka ,Wybitnego Człowieka przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia jest dla nas wszystkich ogromną stratą. W tych dniach jednoczyliśmy się w modlitwie w intencji zmarłego Papieża oraz dziękowaliśmy Bogu za dar niemal 27 lat niezwykłego pontyfikatu. Ojciec Święty pozostawił nam przeogromny duchowy testament w postaci w postaci swego nauczania. Sprawmy, by jego dzieło żyło w naszych sercach i czynach. Żegnamy Cię Ojcze Święty, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci.

Wyjazd do teatru.

W dniu 18 kwietnia klasy 0 – III wzięły odział w spektaklu muzycznym w Teatrze ” Maska” w Rzeszowie. Muzikal pod tytułem „Przygody Rozbójnika Rumcajsa” w reżyserii Kazimierza Mazura był wielką atrakcją dla dzieci. Dynamiczna akcja, ciekawa scenografia, interesujące układy choreograficzne oraz efekty specjalne powodowały, że dzieci śledziły widowisko z ogromnym zainteresowaniem.

Ekologia w Unii-My w Unii

5 maja w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyło się podsumowanie III Internatowego konkursu ekologicznego „Ekologia w Unii, My w Unii”.
Konkurs polegający na odpowiadaniu przez Internet

na pytania testowe związane z problemami ekologii w Polsce i krajach Unii trwał ponad 4 miesiące.
Najlepszym zespołem w Polsce okazał się zespół Zielone Tygrysy z naszej szkoły. Indywidualnie też dominowali nasi zawodnicy:
Ania Maciołek – I miejsce
Paweł Maciołek – II miejsce
Mateusz Kuna – VII miejsce
Michał Kusz – VIII miejsce
Adrian Kościółek – IX miejsce]
Kaśka Kuc – X miejsce.

Oprócz dyplomów uczniowie odebrali również nagrody w postaci cyfrowych odtwarzaczy i akcesoriów komputerowych a szkoła encyklopedie multimedialne. Wraz z opiekunem dyr. Wacławem Wardą – opiekunem zespołu – do stolicy pojechali również inni członkowie zespołu, którzy aktywnie brali udział w konkursie.

Moja Mała Ojczyzna

13 maja w Szkole Podstawowej w Hermanowej odbył się Gminny Przegląd Szkół „Moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Przyroda mojej miejscowości”. Konkurs obejmował prezentację plakatu na tematy przyrodniczo-ekologiczne, który wykonali uczniowie klas III pod kierunkiem p. Ireny Pary oraz prezentację inscenizacji i piosenek w wykonaniu uczniów kl. II pod opieką p. Alicji Maciołek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody rzeczowe, a dla szkół – książki o temacie historycznej . Przegląd zakończyło przemówienie zastępcy burmistrza p.Sowy dotyczące ekologii w naszej gminie.

XX Rajd

14 maja odbył się XX Rajd Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Kozdraś i p. Iwony Zawadzkiej wędrowali z Kielnarowej do Hermanowej. Wyruszyli o godz. 9,00 a na miejsce dotarli o godz. 13.00. W Szkole Podstawowej w Hermanowej, która była organizatorem tegorocznego rajdu, mogli posilić się pysznym bigosem. Gospodarze przygotowali dla uczestników rajdu liczne konkursy i zabawy. W konkursie wiedzy o swojej miejscowości nasi uczniowie zajęli III miejsce, za co otrzymali nagrodę książkową, którą przekazali bibliotece szkolnej. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i śpiewaniem rajdowych piosenek.

Dzień Matki

5 maja o godz.16 na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa z okazji Dnia Matki, przygotowana pod kierunkiem p. Agaty Klatki i p. Ireny Pary z dużym zaangażowaniem wszystkich nauczycieli. Koncert rozpoczął się występem dzieci z kółka tanecznego prowadzonego przez p. Iwonę Zawadzką . Następnie występowali uczniowie wszystkich klas począwszy od oddziału przedszkolnego aż po klasę VI, którzy pod kierunkiem swych wychowawców przygotowali dla mam wiersze, piosenki i życzenia.

Dzień Dziecka

1 czerwca odbył się II Gminny Rajd Dzieci Młodszych. Organizatorem rajdu była Szkoła Podstawowa w Matysówce. Dzieci z naszej szkoły pod opieką pani Ireny Pary i pani Alicji Maciołek wyruszyły w trasę już z samego rana. Klasa III przygotowała na wędrówkę duży proporczyk ( jako emblemat szkoły) oraz piosenkę rajdową. Na boisku w Matysówce przygotowano ognisko przy którym wspólnie pieczono kiełbaski. Organizatorzy przygotowali dla uczestników rajdu atrakcje sportowe. Natomiast w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka. Samorząd uczniowski zorganizował liczne konkursy i zabawy, które odbywały się na sali gimnastycznej.

Wycieczka do Krakowa

7 czerwca odbyła się wycieczka do Krakowa, w której wzięły udział wszyscy uczniowie klasy II i III. Pierwszym etapem wędrówki po Krakowie było ZOO, które okazało się ogromną atrakcją dla uczestników wycieczki. Następnie wszyscy udali się na rynek gdzie wysłuchali Hejnału Mariackiego. Zwiedzono Kościół Mariacki, Sukiennice. Kolejnym punktem był Zamek Królewski na Wawelu. Wielki zainteresowaniem cieszyła się Smocza Jama, do której prowadzi 131 krętych schodów. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w sesji zdjęciowej przy kamiennym wizerunku smoka ziejącego ogniem. Na szczęście pogoda dopisywała i wszyscy wrócili do domu w świetnych humorach.

Wycieczka Góry Świętokrzyskie – Częstochowa.

20 czerwca uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wyruszyli na dwudniową wycieczkę. Po kilku godzinach uczestnicy wycieczki dotarli do Nowej Słupi. Tam zwiedzili muzeum starożytnego hutnictwa świętokrzyskiego.
Kolejnym celem było wyjście na Łysą Górę i zwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Podczas tej wędrówki pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o legendach i przyrodzie Świętokrzyskiego Parku Narodowego – a na miejscu o historii klasztoru na Łysicy. Po zwiedzeniu klasztoru, uczestnicy wycieczki udali się do Chęcin gdzie podziwiali ruiny zamku i piękne widoki z zamkowej wieży. Z niewielkim opóźnieniem wycieczkowicze dotarli do Częstochowy, gdzie czekał na nich gorący posiłek i nocleg w Domu Pielgrzyma.
Następnego dnia pobyt na Jasnej Górze rozpoczęto od zwiedzania Skarbca i wejścia na wieżę, skąd można obejrzeć panoramę Częstochowy. O godz. 11:00 uczestnicy wycieczki uczestniczyli we mszy Św. w kaplicy przed cudownym obrazem Matki Bożej. Po mszy Św. udano się na obiad i zakupy pamiątek, spacerowano również po wałach, po czym wyruszono w drogę powrotną.

Zakończenie roku szkolnego

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. 24 czerwca o 8,00 w kościele parafialnym na Mszy Św. zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Potem wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły Wacław Warda, który życzył wszystkim udanych wakacji. Do życzeń i podziękowań przyłączył się także przedstawiciel Rady Rodziców. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie świadectw oraz nagród książkowych. Decyzją Rady pedagogicznej zostały wręczone dyplomy za szczególny wkład w rozsławianiu imienia szkoły. Uczennica kl. V Dorota Rząsa, w imieniu wszystkich kolegów pożegnała starszych kolegów. Ważnym momentem było ślubowanie kl. VI. Były wiersze, piosenki podziękowania i kwiaty dla nauczycieli. Również dzieci z kl. „0” wystąpiły z piosenką pożegnalną. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na ostatnie, w tym roku szkolnym, spotkanie ze swymi wychowawcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
[Rozmiar: 43340 bajtów] Facebook

Dziennik elektroniczny

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020-2021.

• 14.10.2020r. Dzień Edukacji Narodowej

• 04.01.2021 - 05.01.2021 dni pomiędzy Nowym Rokiem
a Świętem Trzech Króli

• 25-27.05.2021 - egzamin ósmoklasisty

• 04.06.2021 - piątek po Bożym Ciele

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Laura Majda, Natasza Załoga, Marita Maciej, Weronika Maciej, Weronika Wójcik i .....

Czas trwania lekcji

1 8.00 8.45
2 8.50 9.35
3 9.45 10.30
4 10.40 11.25
5 11.55 12.40
6 12.50 13.35
7 13.45 14.30
8 14.40 15,25
9 15,30 16.15

Archiwalne wpisy