tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2000 – 2001

Rok szkolny 2000/2001
Skład Rady Pedagogicznej

Dyrektor szkoły:
mgr Wacław Warda

Nauczyciele:
• mgr Bożena Drzał- wychowawca kl. IV, naucz. biologii, geografii, bibliotekarka.
• mgr Anna Fajger – wychowawca kl. I, naucz. nauczania początkowego.
• mgr Alicja Kawalec – wychowawca kl. V, naucz. kultury fizycznej.
• mgr Anna Kozdraś – wychowawca kl. VI, naucz. matematyki i fizyki.
• mgr Irena Para- wychowawca kl. II naucz. nauczania początkowego.
• Józefa Prokop – wychowawca i nauczyciel oddziału przedszkolnego.
• Zuzanna Ślemp- katechetka.
• mgr Andrzej Taras- wychowawca kl. III, naucz. nauczania początkowego.
• mgr Izabela Weron- naucz. języka polskiego.
• Andrzej Zając- naucz. języka angielskiego
• mgr Iwona Zawacka- nauczyciel muzyki
• Ksiądz Stanisław Zimny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2000/2001

1 września 2000 roku młodzież szkolna, licznie zebrani rodzice, przedstawiciele Samorządu, Rady Rodziców, nauczyciele z zaciekawieniem oczekiwali na pierwsze powakacyjne spotkanie, które tradycyjnie odbyło się o godz. 9, ponieważ po raz pierwszy miał je poprowadzić nowy dyrektor; mgr Wacław Warda.
Pan dyrektor serdecznie przywitał wszystkich przybyłych, zapoznał ze składem Rady Pedagogicznej, przydziałem wychowawstw i klas, życzył wszystkim wytrwałości w pracy, wielu sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Obiecał wprowadzenie zmian w ulepszeniu pracy naszej szkoły, naukę informatyki oraz prowadzenie dożywiania dla wszystkich chętnych. W imieniu Rady Rodziców i Samorządu dyrektora W.Wardę przywitali: p. Zofia Szura i p.Ryszard Rząsa. Życzyli mu powodzenia w prowadzeniu szkoły, aby wszystkie problemy rozwiązywały się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

 

Akcja sprzątania świata

8 września, piękny słoneczny dzień, cała społeczność uczniowska naszej szkoły wyszła z workami i rękawicami ochronnymi „Sprzątać Ziemię”. Każda klasa pod opieką wychowawców udała się w wybrane przez siebie rejony naszej miejscowości, aby zebrać porzucone papierki, opakowania, butelki i inne nieprzyjemne, śmiecie. Nazbierało się tego dość dużo, nie mieliśmy pojęcia co ludzie mogą wyrzucać w nieprzemyślany sposób wprost na ziemię, a nie do wyznaczonych na to miejsc. Stwierdziliśmy, że akcja „Sprzątania Świata”, jest bardzo potrzebna, ale nie tylko szkoły powinny się w nią zaangażować. W akcję ekologiczną powinni się włączyć

wszyscy ludzie, mieszkańcy naszej miejscowości, być może wtedy pobocza, lasy, łąki stałyby się czyste, gdyż każdy wiedziałby ile pracy kosztuje posprzątanie „Ziemi ze wszystkich śmieci”.

Ślubowanie I klasy

9 października 2000 -pierwszoklasiści odświętnie ubrani, przejęci i niepewni czy pomyślnie przejdą przez sito pytań i zadań w czasie Wielkiego Konkursu Wiedzy, Umiejętności i sprawność. Oceniać wykonane zadani będą wszyscy uczniowie szkoły, zaproszeni goście i rodzice. Udało się! Wszyscy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez pana dyrektora W. Wardę.
Po uroczystości rodzice uczniów kl. I zaprosili obecnych na poczęstunek, a Rada Rodziców ufundowała dla pierwszaków atrakcyjne prezenty. Ślubowanie złożyło 24 uczniów. Bała Wiola,  Bomba Bogdan, Czarnik Konrad,  Fornal Joanna,  Grzelak Elwira,  Habaj Bogdan, Hałoń Sebastian, Horyń Anna, Kaplita Przemysław, Klecki Sebastian, Kuna Mateusz, Lampart Justyna, Mackiewicz Łukasz, Majchrowski Maciej, Mroczka Malwina, Pilecka Natalia, Prokop Michał, Płodzień Justyna, Pomykała Marcin, Rząsa Dorota, Sitek Dawid, Walas Stanisław, Wójcik Mateusz, Zięba Monika.

 

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2000- święto, wszystkich, którzy się uczą i nauczają, a więc uczniów i nauczycieli. Z tej okazji na uroczystej akademii, przygotowanej przez samorząd uczniowski, były wiersze, piosenki, życzenia, podziękowania. Wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci, życzyli sobie wielu takich radosnych dni w całym roku szkolnym. Były życzenia od Rady Rodziców, oraz przedstawicieli Samorządu, jak również nagrody dyrektora szkoły dla nauczycieli: pani Anny Fajger i pani Bożeny Drzał. Uroczysty ten dzień uświetnił występ światowej sławy iluzjonisty -Bardo-Bardowskiego, który wszyscy obserwowali z zainteresowaniem. Na koniec magik uchylił rąbka tajemnicy i nauczył nas zabawnych sztuczek. Wszyscy chcieli nauczyć się ich i zapamiętać!

 

 

 

 

Pracownia Informatyczna

15 października 2000.
Zaczęły się zajęcia w pracowni informatycznej, której pozazdrościć nam może niejedna szkoła.
Powstała ona dzięki staraniom i pracy dyrektora szkoły Wacława Wardy.
Uczniowie są szczęśliwi, że mogą zdobywać wiedzę w takich warunkach, oraz
swobodnie korzystać z z Internetu.9

 

 

Wycieczka do Łańcuta

 

30 października 2000 roku. W tym dniu klasa V wyjechała ze swą wychowawczynią, panią Alicją Kawalec do pobliskiego Łańcuta, słynącego w Polsce z pięknie utrzymanego kompleksu pałacowego.
Zwiedzili pałac, powozownię, pięknie utrzymany park pałacowy, w krórym jesienią jest bajecznie kolorowo. Pogodę mieli wspaniałą, wszystkim dopisywały humory, z wycieczki wrócili pełni wrażeń.

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2000 rok. Uroczystą akademię z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Izabeli Weron i pani Iwony Zawadzkiej. Inscenizacja, wszystkich zebranych bardzo poruszyła i wzruszyła, gdyż przypomniała ofiary i poświęcenia, jakie wiele pokoleń Polaków złożyło na ołtarzu Ojczyzny. Dopiero Legiony Polskie utworzone przez Józefa Piłsudskiego wywalczyły Polsce upragnioną wolność.Były wygłaszane

patriotyczne wiersze i piękne pieśni legionowe, a na zakończenie akademii wszysce zebrani odśpiewali „Mazurka Dądrowskiego”.
Ta lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci

Andrzejki

30 listopada 2000 „Andrzejki” to tradycyjne zabawy, podczas których nie tylko się tańczy, lecz przede wszystkim wróży się przyszłość. Podczas balu uczniowskiego, Samorząd Szkolny wraz z wychowawcami, postarali się, aby w ten wieczór nie zabrakło atrakcji. Na zdjęciu – wróżba z serduszkami!

Wiecznie Zielone Drzewo

6 grudnia 2000 W wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się Kongres Liderów Ekologii organizowany przez Związek Komunalny Wisłok. Patronat nad Kongresem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzańca i Prezydent Rzeszowa dr Andrzej Szlachta Na Kongres zaproszono ekologów ze Szkoły Podstawowej w Kielnarowej. Była to delegacja uczniów klasy 3. Klasa ta brała bowiem udział w konkursie Wiecznie Zielone Drzewko i zakwalifikowana została do grupy finałowej.W trakcie Kongresu ogłoszono wyniki tego konkursu i spośród około 150drużyn z województwa

1 miejsce zajęli młodzi ekolodzy z Kielnarowej.

W trakcie trwania konkursu, od czerwca do listopada młodzi ekolodzy z Kielnarowej byli bardzo aktywni sadzili drzewka, sprzątali różne miejsca, ukwiecali klasę, tworzyli plakaty i pisali wiersze o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. W nagrodę cała klasa pojedzie na wycieczkę ufundowaną przez MPGK w Rzeszowie.

 

Wigilia Szkolna

 

22 grudnia 2000 W Domu Ludowym w Kielnarowej odbyło się spotkanie opłatkowe całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły i zaproszonych gości.
W atmosferze wzajemnej serdeczności, połamano się białym opłatkiem i złożono sobie uroczyste życzenia. Nie zabrakło tradycyjnych potraw: barszczu czy też pierogów , które wprowadziły nastrój prawdziwie domowy. Część artystyczną spotkania wypełniły jasełka przedstawione przez uczniów, wyreżyserowane przez mgr Andrzeja Tarasa.
Święta Bożego Narodzenia są czasem spotkań w gronie rodzinnym, przy blasku świec i zapachu choinki. Jest to również okres wzajemnej serdeczności i życzliwości ludzi, którzy wspólnie pracują czy uczą się.

 

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2001 w domu Ludowym w Kielnarowej odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Zaproszonych gości, którzy wypełnili całą salę powitał dyrektor szkoły i złożył najserdeczniejsze życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta.
Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili bożonarodzeniowe jasełka. Przeszkolaki zatańczyły polkę i zaśpiewały piosenkę. Uczniowie klas I-III zachwyciły i rozbawiły wszystkich pełnymi humoru wierszami i piosenkami.
Następnie głos zabrał ks. S.Zimny, który wyraził radość ze wspólnego przeżywania uroczystości oraz zlożył okolicznościowe życzenia. Uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie przy herbacie i ciastku.

 

Monika Borowiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
[Rozmiar: 43340 bajtów] Facebook

Dziennik elektroniczny

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020-2021.

• 14.10.2020r. Dzień Edukacji Narodowej

• 04.01.2021 - 05.01.2021 dni pomiędzy Nowym Rokiem
a Świętem Trzech Króli

• 25-27.05.2021 - egzamin ósmoklasisty

• 04.06.2021 - piątek po Bożym Ciele

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Laura Majda, Natasza Załoga, Marita Maciej, Weronika Maciej, Weronika Wójcik i .....

Czas trwania lekcji

1 8.00 8.45
2 8.50 9.35
3 9.45 10.30
4 10.40 11.25
5 11.55 12.40
6 12.50 13.35
7 13.45 14.30
8 14.40 15,25
9 15,30 16.15

Archiwalne wpisy