tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Rok 2007-2008

Inauguracja roku szkolnego 2007/2008.

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny – większość uczniów i nauczycieli uczestniczyło we mszy św. a o 9.00 wszyscy zebrali się na korytarzu szkoły.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Wacław Warda, który bardzo serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku szkolnym przybyła do naszej szkoły p. Ewelina Głodowska, która zastąpi p. Irenę Parę i będzie wychowawczynią klasy III. Zmianą, która zaszła w tym roku szk. jest wprowadzony przez Ministra Edukacji obowiązek noszenia mundurków.
Nie zabrakło akcentów patriotycznych. W związku z kolejną rocznicą wybuchu II Wojny Światowej Bartek Filip wystąpił z referatem na ten temat.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania za swymi wychowawcami.Dzień Edukacji

12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Teatrzyk szkolny pod opieką p. Agaty Klatki przygotował wspaniałe przedstawienie, związane tematycznie z codziennym życiem szkoły. Były życzenia i podziękowania dla nauczycieli za ich pracę. Dyrektor szkoły w tym dniu wręczył kilku nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody.

W tym roku nagrodę dyrektora otrzymali :
p. Alicja Kawalec , p. Iwona Zawadzka , p. Andrzej Taras oraz p. Agnieszka Domino .

W tym dniu również, co już jest tradycją naszej szkoły, uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani. Pierwszaki bardzo przeżywały tą uroczystość, to dla większości z nich pierwsze takie publiczne wystąpienie.

Święto Niepodległości


9 listopada szkolna akademia z okazji Święta Niepodległości rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu przez całą społeczność szkolną. Kolejnym punktem programu był piękny polonez w wykonaniu zespołu tanecznego. Uczniowie klasy V i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny zawierające wiersze i pieśni mówiące o czasach walki o niepodległość.

Akcja „Sprzątanie Świata”

W tym roku po raz 15 ruszyła akcja sprzątanie świata, której głównym celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie elektrycznej zbiórki odpadów. Tym razem hasłem przewodnim jest :”Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świecie przykładem.” 14 września nasza szkołą przyłączyła się do tej akcji. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu. Po czym pod opieką wychowawców, uczniowie wyruszyli na wyznaczony teren. Cieszy fakt, że śmieci jest mniej w porównaniu z tym co było kilka lat temu.

Konkurs na legendę

Dnia 18 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Urząd M. i G. w Tyczynie na legendę związaną z okolicami Tyczyna. W tym dniu odbyło się spotkanie wyróżnionych uczestników konkursu z pisarzem Zbigniewem Trześniowskim, autorem zbioru legend pt. „Wokół tyczyńskiego wzgórza” oraz ilustratorem Stanisławem Ożogiem. W tej książce zostały zamieszczone legendy napisane przez uczniów naszej szkoły : Dominikę Parę, Anię Welc oraz Pawła Kędzierskiego. Nagrodą w konkursie były egzemplarze książek z dedykacją autora.

Zabawa andrzejkowa

29 listopada na sali gimnastycznej odbyła się zabawa a andrzejkowa. Młodsze klasy pod opieka wychowawców bawiły się w godzinach przedpołudniowych. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach organizowanych przez swych wychowawców, a zwłaszcza p. Ewelinę Głodowską. W godzinach popołudniowych bawiły się starsze klasy. Poza tańcami przy muzyce dyskotekowej, odbywały się także wróżby andrzejkowe. Dla uczestników zabawy rada rodziców zakupiła pączki i napoje.

Mikołajki

6 grudnia, zgodnie z tradycyjnie do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Odwiedził wszystkie dzieci z klas młodszych i obdarowywał je prezentami. Uczniowie starsi zorganizowali w klasach i nawzajem obdarowywali się prezentami. Miłym zaskoczeniem było to , że wszyscy nauczyciele otrzymali drobne upominki, a przyczynili się do tego uczniowie klasy VI.

  Wigilia, jasełka

21 grudnia
zapanował w naszej szkole świąteczny nastrój. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na górnym korytarzu, gdzie uwagę przyciągnęły dekoracje, przygotowa nie przez p. Izę Liskowicz. Uczniowie klasy IV i V, członk

owie kółka teatralnego pod kierownikiem p. Agaty Klatki przygotowali piękne widowisko jasełkowe. Przygotowaniem kolęd i oprawą muzyczną zajęła się p. Iwona Zawadzka. Po jasełkach starsi uczniowie zasiedli przy stołach w jadalni , a młodsi w swoich klasach. Dzielono się opłatkiem, składano sobie nawzajem życzenia i posilano pysznym żurkiem z grzybami.

 

 Zabawa choinkowa

12 stycznianasza skromna sala gimnastyczna zmieniła się w Piękną przystrojoną salę balową. Udział w zabawie brali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nad przebiegiem zabawy czuwała pani wodzirej, która organizując różne konkursy i gry wyciągała wszystkich do wspólnej zabawy.

Konkurs „Ziemia – nasz dom”

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział 8 Powiatowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Konkurs odbył Się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie pod opieką p. J. Liskowicz wykonali piękne prace w formie plakatu. Szczególne gratulacje należą się trzem uczniom: Joannie Domino z kl.4,która zdobyła nagrodę oraz Mariola Kościółek z kl . 6 i Patrycji Kopiec z kl. 5 ,które zostały wyróżnione w konkursie.

Dzień Ziemi

22 kwietnia n okazji „Dnia Ziemi” odbyło się w naszej szkole uroczysta akademia. Sala gimnastyczna udekorowana plakatami i hasłami wykonanych przez dzieci. Na początku wystąpili uczniowie klasy drugiej przygotowani przez p. A. Maciołek. Zgromadzeni wysłuchali wierszy i piosenek o ochronie przyrody. Kolejnym punktem akademii była inscenizacja przygotowana przez uczniów kl. Piątej pod kierunkiem P. B. Dział pt. ” Serce dla Ziemi”. chór szkolny pod opieką p. J. Zawadzkiej wykonał kilka o tematyce ekologicznej. Występy uświetniły pokaz tańców w wykonaniu kółka tanecznego pod kierunkiem p. E.Głodowskiej.3 Maja

31 kwietnia w przeddzień długiego majowego weekendu odbył się w naszej szkole apel z okazji 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święta Flagi przypadającego 2 maja. Rozpoczął się on odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie kl. V pod opieką p. A. Kawalec przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym znalazły się wiersze i pieśni patriotyczne.Wycieczka do Załuża

W dniu 29 maja odbyła się wycieczka do Załuża koło Lubaczowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0 – III . W gospodarstwie agroturystycznym dzieci obejrzały mini- zoo, którego dużą atrakcją były strusie , pawie, daniele, kozice oraz różne gatunki bażantów. Dzieci świetnie bawiły się na wspaniałe wyposażonych placach zabaw. Dopisała słoneczna pogoda.Dzień Matki

28 maja z okazji Dnia matki w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa, na którą przybyły wesołe zaproszone mamy. Uczniowie klas młodszych pod opieką wychowawców zaprezentowali wiersze, piosenki i tańce zadedykowane mamom. Dziewczynki z klas IV zachwyciły zebranych pięknymi strojami, tańcami i figurami akrobatycznymi. Wszystkim bardzo podobał się występ Oli Pawlik, która zaśpiewała piosenkę pt. „Owocowy blues”. Uczniowie klas VI w ramach kółka teatralnego pod kierunkiem p. Agaty Klatki przygotowali współczesną sztukę o tematyce młodzieżowej pt. ” Od ucha do ucha”. Imprezę uświetniły występy członków kółka teatralnego pod kierunkiem p. Eweliny Głodowskiej. Po części artystycznej mamy spotkały się w jadalni przy pięknie nakrytych stołach na słodkim poczęstunku.Wycieczka do Warszawy

W dniach 11-12 czerwca uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Opiekunami na wycieczce były panie: A. Kawalec, E. Głodowska, i B. Drzał. Do Warszawy dotarliśmy ok. godz. 13 00, gdzie powitał nas przewodnik, który przez dwa dni oprowadzał nas po stolicy. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Grób nieznanego żołnierza, Ogród Saski. Zwiedzaliśmy także Starówkę oraz Park Łazienkowski. Pod Pomnikiem małego powstańca. Urzekły nas piękne zabytkowe kamieniczki na Starym Rynku i pomnik Syrenki. Pod pomnikiem F. Szopena W łazienkach. Drugiego dnia podziwialiśmy panoramę stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Następnie udaliśmy się na lotnisko „Okręcie”, gdzie z tarasu widokowego oglądaliśmy przyloty i odloty samolotów.

Rajd Gminny

14 czerwca odbył się XXV (jubileuszowy) Pieszy Rajd Szkół Podstawowych Gminy Tyczyn. Nasi uczniowie pod opieką p. A.. Kozdraś i p. I. Zawadzkiej wędrowali do SP w Matysówce. Po przybyciu na miejsce zostali ugoszczeni gorącym bigosem. Następnie uczniowie brali udział w różnych konkursach: krasomówczym, geograficzno-przyrodniczym „Czy znasz naszą gminę” , plastycznym „Impresje rajdowe”. Joasia Oczoś z kl. V zajęła I miejsce w konkursie plastycznym. Odbyły się też konkurencje sprawnościowo-zręcznościowe. Ważnym punktem programu było spotkanie z gościem specjalnym-kierowcą rajdowym Grzegorzem Grzybem.

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
[Rozmiar: 43340 bajtów] Facebook

Dziennik elektroniczny

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020-2021.

• 14.10.2020r. Dzień Edukacji Narodowej

• 04.01.2021 - 05.01.2021 dni pomiędzy Nowym Rokiem
a Świętem Trzech Króli

• 25-27.05.2021 - egzamin ósmoklasisty

• 04.06.2021 - piątek po Bożym Ciele

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Laura Majda, Natasza Załoga, Marita Maciej, Weronika Maciej, Weronika Wójcik i .....

Czas trwania lekcji

1 8.00 8.45
2 8.50 9.35
3 9.45 10.30
4 10.40 11.25
5 11.55 12.40
6 12.50 13.35
7 13.45 14.30
8 14.40 15,25
9 15,30 16.15

Archiwalne wpisy