tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Dywizjon 303. Historia prawdziwa.


        We wrześniu br. uczniowie z klas VII i VIII wraz z kilkoma nauczycielami wybrali się do kina na film pt.: ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa.”

         Reżyserem tego polsko-brytyjskiego dramatu wojennego jest Denis  Delić. Główne role zagrali polscy aktorzy:  Maciej  Zakościelny, Antoni Królikowski i  Piotr Adamczyk. Film ten powstał w oparciu o wątki z powieści Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303″.  
Ta ambitna produkcja  została oparta na faktach  i opisuje bitwę powietrzną o Anglię, która miała miejsce w 1940r. Przedstawia historię polskich lotników, którzy na początku są zupełnie niedoceniani i wyśmiewadywizjonni przez angielskich żołnierzy. Później, zaś tworzą prestiżową jednostkę wojskową – Dywizjon 303, która jest jednym z najskuteczniejszych oddziałów w przestworzach, w trakcie tej wojny.  

         Historia pokazuje, że Polacy nie wahali się ryzykować własnym życiem, wykonywali akrobacje powietrzne, przez które mogli zginąć. Polskim pilotom udało się zestrzelić, ok. 120 niemieckich samolotów. Dzięki temu pokazali, że nie mają sobie równych, tym samym zasłużyli na szacunek angielskich lotników i stali się legendą.

       Film ten pokazuje nie tylko bitwę w przestworzach, opowiada również o ich życiu codziennym, o miłości, stracie kogoś bliskiego  i o wielkiej tęsknocie za ojczyzną i bliskimi, którzy tam pozostali. Widzimy także,  że mimo ogromnych przeciwności ludzie ci umieli także znaleźć w sobie radość i cieszyli się po każdym zwycięstwie. 

      Świetna gra aktorska w połączeniu z niesamowitymi ujęciami powietrznych bitew robi wrażenie. Produkcja jest ciekawa i wciągająca. Zbudowany w filmie świat jest pełnokrwisty i daje widzom poczucie umiejscowienia scen w warunkach większej historii.

      Film wywołuje duże emocje i pozwala wczuć się w sytuację II wojny Światowej. Każdy kto chce pogłębić swoją wiedzę na ten temat polskiej historii powinien obejrzeć tą ekranizację.

Laura Majda kl. VII

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
[Rozmiar: 43340 bajtów] Facebook
Dziennik elektroniczny
[Rozmiar: 13639 bajtów]

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Julia Stachów, Kinga Rochecka, Laura Majda, Kamila Jasińska.

Dni wolne od zajęć

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018 - 20192 listopad

15, 16, 17 kwietnia (sprawdzian po klasie VIII)

2 maja

3 czerwcaW tych dniach, nie będą organizowane zajęcia lekcyjne.
Dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Chęć udziały w takich zajęciach proszę zgłaszać wychowawcy, tydzień przed planowanym dniem wolnym.

Archiwalne wpisy