tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Aktualności

Wydatki Rady Rodziców w roku szkolnym 2017-2018

Tu znajdziecie Państwo rozliczenie wydatków Rady Rodziców za poprzedni rok szkolny

Rozliczenie wydatków Rady

Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków

Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość ubezpieczenia grupowego uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Poniżej umieściliśmy link od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Jeżeli będą chcieli Państwo skorzystać z ubezpieczenia proponowanego przez firmę „Compensa”, to proszę o zapoznanie się z tym dokumentem oraz podpisanie oświadczenia, które otrzymacie w momencie opłacenia składki.


Ogólne warunki ubezpieczenia

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że 12 września o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły oraz wychowawcami wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych.
Z uwagi na ważność omawianych spraw bardzo proszę o uczestnictwo w spotkaniu.

Informuję również, że wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość zbiorowego ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków za pośrednictwem szkoły. Jako firmę ubezpieczającą Rada Rodziców wybrała firmę COMPENSA. Składka za rok wynosi 45 PLN i będzie ją można wpłacić również na w/w spotkaniu.

Informujemy również, że Rada Rodziców ustaliła wstępnie składkę na rok szkolny 2018-2019 na kwotę 50 PLN, którą również będzie można wpłacić
w dniu spotkania.

Jubileusz 650-lecia w Tyczynie – wielkie wejście uczniów z Kielnarowej

Jubileusz 650-lecia otrzymania praw miejskich przez Tyczyn odbył się 10 czerwca 2018r. To była niezapomniana, gorąca niedziela. Każda szkoła z Gminy Tyczyn miała zaprezentować się podczas uroczystości w przygotowanym orszaku przed parą królewską. Na kilka godzin przenieśliśmy się w czasie. Wystąpiliśmy w grupie najliczniejszej – 27 uczniów oraz cztery nauczycielki. Atmosferę rozluźniali nasi dzielni rycerze – jeźdźcy, cwałując po dziedzińcu. Później dzielnie walczyli w pojedynku,a dama dworu – Julia, zgodnie ze średniowiecznym zwyczajem ocaliła rycerza – Jakuba od śmierci. Komisja konkursowa uznała, że Szkole Podstawowej w Kielnarowej należy się zwycięski laur w postaci pamiątkowego miecza, który otrzymaliśmy z rąk władz miejskich. Serdeczne podziękowania należą się szkołom z sąsiednich gmin, które udzieliły wsparcia wypożyczając nam stroje – SP Nr 15 w Rzeszowie oraz ZS w Błażowej. Oczywiście wielkie podziękowania składamy rodzicom naszych uczniów, dzięki którym mogliśmy się tak licznie zaprezentować i osiągnąć sukces! Powstało wiele pamiątkowych zdjęć oraz film.

Czoło orszaku

Środek orszaku - rycerze i damy

Środek orszaku – rycerze i damy

Nagrody w konkursie gminnym

Odbyło się kolejne rozdanie nagród w konkursie plastycznym promującym „PIĘKNO ZIEMI TYCZYŃSKIEJ” zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tyczyńskiej oraz Centrum Dziedzictwa Kulturalnego w Tyczynie. Z naszej szkoły uczniowie klasy VII otrzymali I miejsce za film: Julia Stachów, Kinga Rochecka, Michał Rochecki /kl.VI/. Natomiast w kategorii plastycznej II miejsce zajęła Wiktoria Stanio z kl. VII, a z młodszych klas Izabela Stanio z kl. III zajęła III miejsce. Serdeczne gratulacje!

Wiktoria Stanio - Kościół parafialny w Tyczynie, II miejsce

Wiktoria Stanio – Kościół parafialny w Tyczynie, II miejsce

Izabela Stanio z kl. III - Pałac w Tyczynie, III miejsce

Izabela Stanio z kl. III – Pałac w Tyczynie, III miejsce

ARCHEOLOGIA JAK NA UNIWERSYTECIE

14 maja 2018r. odbył się w naszej szkole niezwykły wykład na temat  „Archeologii”, który wygłosił nasz gość specjalny w ramach cyklu NASZE SPOTKANIA – dr Michał Dzik.  Jest archeologiem, profesjonalistą w tej dziedzinie, prowadzącym prace badawcze i wykładający na Uniwersytecie Rzeszowskim, aktualnie na stanowisku wicedyrektora Instytutu Archeologii. Uczniowie klas IV-VII z zaciekawieniem wysłuchali interesujących informacji, dotyczących pracy archeologa oraz o ostatnich niezwykłych odkryciach polskich badaczy  zarówno w Polsce, jak i w Sudanie.  Uczniowie mieli niezwykłą okazję krzesać ogień i dotknąć eksponatów liczących nawet 2500 lat. Taka ciekawa lekcja historii ludzkości zapewne zostanie uczniom na długo w pamięci. Może w przyszłości nasz absolwent zostanie również archeologiem?!

Wykładowca, gość specjalny - dr Michał Dzik

Wykładowca, gość specjalny – dr Michał Dzik

Oglądanie eksponatów.

Oglądanie eksponatów.

Oglądanie eksponatów.

Oglądanie eksponatów.

Udział w wystawie międzynarodowej

„Mój zielony świat” to tytuł 8.Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego ( Polska) i kraju preszowskiego (Słowacja) oraz miast partnerskich dla Rzeszowa  i okolic, na który realizowały uczennice z koła plastycznego kompozycje plastyczne. Cykl nosi nazwę „Nasi sąsiedzi”. Karolina Kalita z kl. VI może cieszyć się sukcesem, gdyż jej praca otrzymała kwalifikację wystawową. Wystawa odbywa się w MDK w Rzeszowie na ul. Osmeckiego. DSCF8286

Wycieczka klas młodszych

 

W tym roku dzieci z zerówki oraz pierwszaki były na wycieczce w Zagrodzie „Szmer” w małej, niezwykle malowniczej miejscowości Godowa. Wśród atrakcji znalazła się przejażdżka bryczką oraz wagonikami, sadzenie pomidorów w doniczce, lepienie kotka z gliny, oglądanie zwierząt hodowlanych oraz zabawa na wiejskim podwórku, którą najlepiej widać na zdjęciach. Mimo początkowego załamania pogody dzień był słoneczny, a humory dopisywały wszystkim do samego końca. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.

Fotorelacja

Zapraszamy wszystkich rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się we wtorek 15 maja o godzinie 16.30.

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW
PRZEDSZKOLNYCH

Anusik Bartosz
Czechowicz Fabian
Dudek Szymon
Kopeć Szymon
Kruczek Dominik
Książek Maksymilian
Paluch Gabriela
Stanowski Ksawery
Szymkowicz Sara
Tereszkiewicz Barbara
Tondera Kamil
Tondera Szymon
Sobczyk Hubert
Maciąg Sebastian
Mastej Tomasz
Leniart Wiktoria
Pitera Monika
Woźniak Lena
Szwel Kornelia
Kasak Nikola
Hałoń Zuzanna
Filip Wiktoria
Czajkowska Milena
Staniek Marika
Rybka Remigiusz
Kowtun Izabela
Kraśnicka Zuzanna
Prokop Dominik
Wróbel Szymon
Czarnik Łucja
Częczek Oliwia
Bacior Alicja
Madera Nataniel
Klęsk Natalia
Mitał Julia
Stanowski Sławomir

Niestety, nie możemy przyjąć z uwagi na brak miejsc dzieci 3-letnich.  Jeżeli pojawi się taka możliwość (np. w wyniku rezygnacji dzieci aktualnie przyjętych) poinformujemy Państwa o tym na naszej stronie oraz poprzez osobisty kontakt z zainteresowanymi rodzicami.

ZAPISY DO SZKOŁY I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Informujemy, że z dniem 1 marca rozpoczęliśmy nabór do klasy pierwszej oraz do oddziałów przedszkolonych działających przy naszej szkole.
Wnioski o przyjęcie do przedszkola przyjmujemy do końca marca br.
W pierwszej kolejności będziemy przyjmować dzieci 6 i 5 letnie mieszkające w obwodzie szkoły. Dzieci młodsze i mieszkające poza obwodem szkoły będą przyjmowane w miarę wolnych miejsc.

 

l.p. Rodzaj czynności Terminw postępowaniu rekrutacyjnym
Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego, oddziału przedszkolnego lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego   wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym
Do 30 marca
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego, oddziału przedszkolnego                         lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym
od 03 kwietnia 2018 r.do 06 kwietnia 2018 r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych 11 kwietnia 2018 r.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do 16 kwietnia 2018 r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych 18 kwietnia 2018 r.

HAPPENING EKOLOGICZNY

Witamy wiosnę – ekologicznie!

sp kielnarowa marzec18 001

KLASA VII PRZED AKCJĄ

Klasa siódma przywitała wiosnę w tym roku szkolnym 23 marca. W tym dniu zrealizowany został projekt artystyczno – edukacyjny, którym stał się happening ekologiczny pod hasłem „ Dobre wychowanie to śmieci segregowanie”. Celem projektu była edukacja i wychowanie uczniów do nawyku zbierania śmieci, które są pozostawione na korytarzach i innych miejscach oraz wrzucanie ich do odpowiednich, kolorowych koszy. Motywem przewodnim naszego scenariusza, opracowanego na zajęciach z plastyki była Pani Wiosna, która bała się wejść do naśmieconej sali lekcyjnej, którą wcześniej zaścieliło różnymi odpadami kilkoro Urwisów przy piosence „Kulfon co z ciebie wyrośnie?” z repertuaru Fasolek.   Następnie wchodzili Czarodzieje, którzy namawiali uczniów do zbierania śmieci, gdyż Wiosna inaczej nie przyjdzie. Oczywiście inna grupa siódmoklasistów wprowadziła hasło,a także weszli Ekolodzy ubrani w odpowiednie kolory z workami do segregacji śmieci. Uczniowie poszczególnych klas zareagowali prawidłowo na apel Czarodziei i Reportera, który całość wydarzenia komentował i tłumaczył w tym zainscenizowanym reportażu nagrywanym na żywo dla telewizji. Wiosna weszła do sal i zagościła na dobre tańcząc swój taniec (w rytmie utworu „Happy” w tle) i rozdając ordery dla sprzątających uczniów, z których powstała tablica z Eko – medalami  nagrodzonych, czyli dobrze wychowanych.

Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez biorących w nim udział, pozostały niezapomniane wrażenia estetyczne i emocjonalne.

sp kielnarowa marzec18 008

URWISY ŚMIECĄ

sp kielnarowa marzec18 013

CZARODZIEJE ZMIENIAJĄ UCZNIÓW

Pani Wiosna rozdaje medale.

Dziennik elektroniczny

[Rozmiar: 13639 bajtów]
Szkoła wyróżniona certyfikatem "Znak Jakości Interkl@sa"
[Rozmiar: 43340 bajtów]

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Julia Stachów, Kinga Rochecka, Laura Majda, Kamila Jasińska.

Dni wolne od zajęć

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017 - 20182 listopad

2 maja

1 czerwca

18 czerwcaW tych dniach, nie będą organizowane zajęcia lekcyjne.
Dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Chęć udziały w takich zajęciach proszę zgłaszać wychowawcy, tydzień przed planowanym dniem wolnym.


Również w dniach :

22 grudnia i 4 czerwca nie będą organizowane zajęcia dydaktyczne ale dla wszystkich uczniów będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (Wigilia szkolna, Dzień Dziecka)

Archiwalne wpisy