tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Aktualności

Ogólnopolski sukces czterech uczennic

W czerwcu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Ja za 20 lat”.   W świetlicy pani Joanna Gąsior przeprowadziła tematyczne zajęcia i młodsze klasy wykonały pracę związane z tematem, natomiast klasy starsze pod opieką pani Izabeli Liskowicz tworzyły swoje wizje. W kategorii młodszej nagrodzona została Weronika Płonka z kl. III, a w kategorii drugiej: Laura Majda z kl. VIII, Amelia Kaplita z kl. V, Marita Maciej z kl. VI. Gratulacje!

DSCF8979

DSCF8978

DSCF8977

DSCF8976

Dzień Matki – kulturalnie

      W Szkole Podstawowej w Kielnarowej zrodził się pomysł zorganizowania wystawy „Portret Mamy – sercem, słowem i kolorem malowany”, której inspiracją stało się majowa tradycja szczególnego świętowania – Dnia Matki. Chyba nikt nie zapomina z tej okazji złożyć swojej mamie życzeń i podziękowań. Pretekstem do tego stało się zorganizowanie imprezy kulturalnej – wernisażu, otwierającego wystawę, którego program przygotowano przez uczniów ze SP w Kielnarowej oraz GOKSiR w Kielnarowej.

Uczniowie wszystkich klas wykonali portrety swoich ukochanych mam pod opieką nauczycieli na zajęciach plastycznych. Powstała duża wystawa w Domu Kultury, a 30 maja 2019r. na 15.30 zaproszono wszystkie Mamy na wernisaż i towarzyszący mu program słowno – muzyczny w wykonaniu klasy VII i kliku osób z kl. V i II. Nad całością imprezy czuwały pani z plastyki i wychowawczyni klasy II.

Fragment wystawy

Fragment wystawy

Portrety przedstawiały postaci ukochanych Mam naszych uczniów, które malowane i rysowane były z wielkim zaangażowaniem. Portret to wizerunek postaci widziany oczami artysty, ale nasi młodzi artyści malowali przede wszystkim sercem, dlatego Mamy podziwiały to, że dziecko podjęło wysiłek stworzenia postaci, która jest dla niego najbliższa, najukochańsza, ta najcudowniejsza – i nie jest to możliwe oddać jej wyglądu zgodnie z oczekiwaniami autora. Powstały kolorowe, uśmiechnięte, pełne uroku portrety, które wyrażały sercem to, co dziecko chce powiedzieć.

Wystawa

Wystawa

Przygotowany, krótki program słowno – muzyczny przez klasę VII towarzyszył również otwarciu drugiej wystawy tego dnia, pod tytułem „Co mi w duszy gra..?” .

Wystawa Laury, Marity, Wiktorii i Karoliny

Wystawa Laury, Marity, Wiktorii i Karoliny

Wystawa ta ukazywała prace uczennic z klasy VII: Laury, Karoliny, Marity i Wiktorii, które mają swoją pasje i rozwijają talent plastyczny. To właściwie ich chęć do rysowana zainspirowała to spotkanie. Tematyka pokazanych prac jest dowolna, technika również. Niczego uczennicom nie narzucano – to ich własne wizje i początek drogi rozwoju. Uczniowie powinni mieć własne pasje, które odrywają ich od codziennych kłopotów, komputera, telefonu, przenosząc w świat sztuki, szeroko pojętej. Podczas programu artystycznego swój talent muzyczny zaprezentowały gościom Sonia z kl. VII, grająca na skrzypcach i Amelia z kl. V, która pięknie zaśpiewała.

     Przybyłe Mamy podziwiały pięć pokazów tanecznych w wykonaniu grup trenujących pod opieką trenerów z Domu Kultury. Zaprezentowały wspaniale swój program taneczny i talent.

Występ

Występ

     Każda Mama otrzymała pamiątkową kartkę okolicznościową, przygotowaną przez uczniów ze świetlicy szkolnej pod nadzorem opiekunów. Wręczone zostały przez eleganckich chłopców z klasy II w imieniu wszystkich dzieci.

Po obejrzeniu spektaklu, obecni goście mogli się poczęstować przekąskami i napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców z SP w Kielnarowej.

Recytowana poezja dopełniła słowem portretu Matki, bo przecież tak trudno jest wyrazić wprost, co czujemy do swoich Mam. Celem tego wernisażu było przeniesienie widzów w świat sztuki w dziedzinie malarstwa, poezji i muzyki, dzięki ukazaniu rozwoju młodych talentów z Kielnarowej. Myślę, że nasi wszechstronni wychowankowie godnie się zaprezentowali.

Izabela Liskowicz

Praca naszej uczennicy na wystawie ogólnopolskiej

Klaudia Hadała z kl. VIII

Klaudia Hadała z kl. VIII

Trzy uczennice z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym pod hasłem „Chełmoński wczoraj i dziś” zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Klaudia Hadała z kl. VIII stworzyła interesującą kompozycję, która swoim oryginalną interpretacją plastyczną sprawiła, że Jury zakwalifikowało pracę na wystawę.  Gratulujemy!

Klaudia Hadała z kl. VIII

 

Sukces plastyczny

Gratulujemy Agacie Kameckiej z kl. IV otrzymania II miejsca w Konkursie Rysunkowym zorganizowanym przez Ośrodek Kultury „GWAREK” w Rzeszowie pod hasłem „Czyste wody – zdrowe ryby”. Ten konkurs promuje  ekologiczne zachowania. Była to już XXI edycja. Agata była osobiście odebrać nagrodę pod opieką rodziców.

 

Agata Kamecka zkl. IV - II miejsce

Agata Kamecka zkl. IV – II miejsce

DSCF8837

 

 

INFORMACJA O WYNIKACH REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY O

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kielnarowej informuje, że w wyniku przeprowadzonej rekrutacji do oddziału przedszkolnego  oraz klasy O przyjęto wszystkie dzieci 5 i 6 letnie ( tj. urodzone w latach 2013 i 2014), których rodzice złożyli wymagane dokumenty.

Wszystkie dzieci przyjęte do oddziału przedszkolnego w latach poprzednich będą kontynuować naukę w swoich grupach wiekowych.
Informujemy również, że w tym roku nie mamy możliwości przyjęcia dzieci 3 i 4 letnich.

Rekrutacja do klasy I, klasy 0 oraz oddziału przedszkolnego

Szanowni Państwo

Z dniem 1 marca rozpoczynamy zapisy dzieci do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.
W przyszłym roku szkolnym planujemy utworzenie dwóch oddziałów przedszkolnych:
- jednego dla dzieci 6-letnich (klasa 0) oraz drugiego dla dzieci 5 i 4 latków.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, najważniejszym kryterium przy przyjęciu dziecka do przedszkola będzie wiek dziecka. Z całą pewnością zostaną przyjęte wszystkie dzieci 6 letnie.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki, wypełnienie niezbędnych dokumentów oraz złożenie ich w nieprzekraczalnym terminie do 29 marca 2019 roku. Po tym terminie szkoła nie będzie prowadzić już zapisów do oddziałów przedszkolnych. Niezbędne dokumenty możecie Państwo również pobrać poniżej, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do nas osobiście lub wysyłając pocztą.

 

OGŁOSZENIE

 OGŁOSZENIE

 

         Jesteśmy uczniami klasy VII i równocześnie koordynatorami szkolnej akcji charytatywnej „ DZIECIOM AFRYKI”.

 Mamy na imię Laura, Sonia, Michał i Szymon. Organizatorem tej wieloletniej szkolnej akcji charytatywnej jest nauczycielka geografii , pani Danuta Kozińska.

  Zebrane przez nas pieniądze będą bezpośrednio przesyłane do misjonarzy pracujących w Afryce. Celem głównym naszej akcji jest budowa studni w Afryce.


Skąd nasz pomysł na taką akcję?

Z problemem głodu i niedożywienia zmaga się obecnie 1/3 krajów świata, a w Afryce głównie mieszkańcy: Zambii, Namibii, Republiki Środkowoafrykańskiej, Sudanu, Mali, Czadu i Etiopii.

Przyczyną głodu są klęski żywiołowe, pustynnienie obszarów, plagi szkodników, wysoki przyrost naturalny, niski poziom rozwoju rolnictwa, ubóstwo ludności, konflikty zbrojne, analfabetyzm .

50 % mieszkańców Afryki nie posiada nawet stałego dostępu do wody pitnej. W Afryce śmiertelne żniwo wśród dzieci zbiera nawet ODRA a wśród dorosłych – AIDS.

 

Jeżeli chcesz – I TY MOŻESZ POMÓC!

         W akcję charytatywna włączają się zainteresowani uczniowie naszej szkoły. Datki pieniężne – uczniowie mogą wpłacać u koordynatorów klasowych (po uzgodnieniu z wychowawcą) a rodzice w czasie wywiadówki szkolnej mogą wrzucać do puszek koordynatorów szkolnych stojących na korytarzu .Szczegółowe rozliczenie finansowe Akcji Charytatywnej Dzieciom Afryki zostanie wywieszone na szkolnej tablicy ogłoszeń i przedstawione Dyrektorowi szkoły.

 

 

                                             SZKOLNI KOORDYNATORZY AKCJI CHARYTATYWNEJ   I   NAUCZYCIEL GEOGRAFII

FINAŁ  WOŚP W NASZEJ SZKOLE

wosp

Jak  co roku, tak i teraz uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę pieniążków na rzecz WOŚP.
Napisaliśmy informację do rodziców, poinformowani zostali uczniowie i w piątek akcja ruszyła „z kopyta”.

Rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania -  zebraliśmy około 910 PLN !!!!
Gratulacje = jak zwykle byliście WSPANIALI.

SUKCES W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Niezmiernie mi miło poinformować o sukcesie Łucji Zagórskiej z kl. II, która została laureatką II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Jesienią góry są najszczersze”. Była to kolejna edycja tego konkursu pod patronatem medialnym zorganizowanego przez SP nr 16 w Rzeszowie, w której wzięli udział uczniowie – wychowankowie świetlicy szkolnej. Wystawa i rozdanie nagród odbywało się 17 listopada 2018 w Politechnice Rzeszowskiej. Serdeczne gratulacje dla laureatki!

Trofeum Łucji - II miejsce

Trofeum Łucji – II miejsce

Nagrodzona praca Łucji

Nagrodzona praca Łucji

 

Sławni Polacy w walce o niepodległość – finał projektu

Zakończył się projekt zespołu humanistycznego pod hasłem „Sławni Polacy w walce o niepodległość” realizowany przez nauczycieli różnych przedmiotów: języka polskiego, plastyki, historii. W ramach tego projektu uczniowie poznawali symbole narodowe i wybitne postaci, które zaznaczyły się w historii niezwykłym bohaterstwem. oczywiście rozwijali również zdolności plastyczne i kreatywność, przyczyniając się doi udekorowania naszej szkoły pięknymi pracami wykonanymi przy realizacji dwóch zadań konkursowych.

Strona tytułowa projektu i wystawy

Strona tytułowa projektu i wystawy

Niektóre prace zaprezentowane na wystawie

Niektóre prace zaprezentowane na wystawie

 

Zadanie szkolnego konkursu plastycznego podzielone zostało na dwie grupy. Uczniowie wykonali kompozycje plastyczne po obejrzeniu dzieł historycznych w przygotowanej prezentacji i pogadance na temat najważniejszych wydarzeń z historii, świadczących o bohaterstwie Polaków podczas walki o niepodległość.

Klasy IV i V wykonują ilustrację do wybranego fragmentu „Mazurka Dąbrowskiego”.

Klasy od VI do VII wykonują własną wizję walki wybranej postaci historycznej o wolność Polski.

 Komisja w składzie: mgr Izabela Liskowicz, mgr Gabriela Warda i mgr Joanna Gąsior

 Wnioski komisji:

Powstałe prace plastyczne spełniały warunki regulaminu. Przedstawiały w sposób interesujący postaci historyczne w walce o niepodległość Polski. Nagrodzone kompozycje uczniów stanowią ciekawe rozwiązania plastyczne z zachowaniem zasad estetyki wykonania. Widać dbałość o jak najlepsze zachowanie szczegółów i symbolu narodowych.

Postanowienia komisji:

Sławni Polacy w walce o niepodległość

Nagrody: Wiktoria Pindyk i Sonia Kozdrańska z kl. VI

Wyróżnienia: Patrycja Zawiło i Natalia Klaczak z kl. V

Sławni Polacy w walce o niepodległość – ilustracja do „Mazurka Dąbrowskiego”

Nagrody: Julia Płodzień, Oliwia Pyrz, Amelia Meksuła, Julia Starzak z kl. V

Wyróżnienia: Karolina Sochacka, Izabela Stanio z kl. IV, Julita Baran z kl. V

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy za współpracę!

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
[Rozmiar: 43340 bajtów] Facebook

Dziennik elektroniczny

[Rozmiar: 13639 bajtów]

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Kto w tym roku?????
Jeszcze nie wiemy :)

Dni wolne od zajęć

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019 - 2014 październik

2 i 3 stycznia


12 czerwca


oraz 3 dni w których odbędą się egzaminy klasy VIII
Termin egzaminów nie jest jeszcze ustalony


W tych dniach, nie będą organizowane zajęcia lekcyjne.
Dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Chęć udziały w takich zajęciach proszę zgłaszać wychowawcy, tydzień przed planowanym dniem wolnym.

Archiwalne wpisy