tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Aktualności

Akcja charytatywna DZIECIOM AFRYKI 2020

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej, która przebiegać będzie w dwóch etapach:
jeszcze w styczniu zbiórka pieniędzy a w marcu – zbierać będziemy
zużyte telefony komórkowe.

Organizatorem tej wieloletniej szkolnej akcji jest nauczycielka geografii,
Danuta Kozińska,
koordynatorami szkolnymi są: Wiktoria Pindyk i Michał Rochecki.

Zebrane przez nas pieniądze i telefony będą bezpośrednio przesyłane
do misjonarek pracujących w Afryce.

Celem głównym naszej tegorocznej akcji jest pomoc w wyposażeniu szkoły
w Garoun Bouli w Kamerunie.

Dlaczego włączamy się w taką akcję charytatywną?

Siostra Alberta Tyczyna utrzymuje ścisły kontakt z siostrami misjonarkami
Zgromadzenia Sióstr Dominikanek
pracującymi w Kamerunie i zna realia życia w tym kraju. Siostry Dominikanki
przesłały nam filmik – wyświetlimy go w klasach.

Jeżeli chcesz – I TY MOŻESZ POMÓC!

W akcję charytatywna włączają się chętni uczniowie całej naszej szkoły.

Datki pieniężne uczniowie mogą wrzucać do puszek koordynatorów szkolnych
w piątek, poniedziałek lub wtorek, a rodzice w czasie wywiadówki szkolnej.

Szczegółowe rozliczenie finansowe Akcji Charytatywnej Dzieciom Afryki
zostanie wywieszone na tablicy ogłoszeń i przedstawione Dyrektorowi szkoły.

Za okazane serce i pomoc materialną serdecznie dziękujemy.

 

Danuta Kozińska

 

Zimowa przerwa świąteczna

Znalezione obrazy dla zapytania ferie świąteczne grudzień 2019Drodzy rodzice

Informujemy, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć w oddziałach przedszkolnych na zasadzie dyżuru, w dniach zimowej przerwy świątecznej
tj. w dniu 23, 30, 31 grudnia oraz 2 i 3 stycznia.
Warunkiem organizacji zajęć jest zgłoszenie się minimalnej grupy dzieci, których obydwoje rodzice pracują i w wyżej wymienionych dniach nie mają możliwości zapewnienia im opieki.
W okresie ferii nie będą wydawane posiłki dla dzieci.
Zapisy dzieci na zajęcia prowadzi sekretariat szkoły do 16 grudnia 2019 r.
W dniu następnym poinformujemy Państwa czy jest potrzeba organizacji takich zajęć i czy z uwagi na powyższe zostaną one zorganizowane.

 

 

Szkoła Podstawowa w Kielnarowej

Jesteśmy jedną z czterech szkół podstawowych w gminie Tyczyn. Szkoła nasza od września 2018 roku liczy osiem oddziałów do których uczęszcza ponad setka uczniów oraz dwa oddziały przedszkolne dla dzieci od lat trzech do sześciu. Działa u nas świetlica szkolna, stołówka, biblioteka, mamy pracownię informatyczną ze stanowiskami dla wszystkich uczniów. Większość sal lekcyjnych wyposażona jest w urządzenia multimedialne, interaktywne tablice, czy też projektory połączone z laptopami. Obecnie trwa budowa sali gimnastycznej, której zakończenie planowane jest na koniec przyszłego roku.. Nasze sukcesy to przede wszystkim bardzo dobre wyniki ze sprawdzianów, które piszą uczniowie na zakończenie klasy VI. Bardzo prężnie działa nasza Rada Rodziców, a dokładniejsze informacje o nas można znaleźć na niniejszej stronie.

Jesteśmy również na Facebooku, tu najszybciej publikowane są bieżące informacje, relacje z uroczystości itp. Odwiedź nas tam i polub 🙂 facebook

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku
nasza szkoła weźmie udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zbiórkę pieniążków wśród wszystkich dzieci planujemy
przeprowadzić w czwartek 9 stycznia.
Zachęcamy również Państwa do wzięcia w niej udziału i przyłączenie się do nas.
Każde dziecko, które wpłaci dowolną kwotę, otrzyma  serduszko WOŚP.

Udział w zbiórce jest dobrowolny i anonimowy.

O zebranej kwocie poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Plan imprezy 12.01.2020 w Hali Sportowej SP Tyczyn kliknij na link:

Szkolny Konkurs Plastyczny

Rok 2019 był ogłoszony rokiem szczególnej pamięci o wybitnej postaci kompozytora Stanisława Moniuszki, dlatego zorganizowany został konkurs plastyczny z cyklu „Sławni Polacy – Stanisław Moniuszko” pod hasłem „Ilustracja do opery Straszny dwór” dla klas IV-VI. Uczniowie wykonali papierowe teatrzyki przestrzenne, które pięknie zilustrowały fragmenty tego utworu. Powstała wystawa na korytarzu szkolnym, niezwykle kolorowa i przyciągająca uwagę swoją rozmaitością rozwiązań. Laureatami konkursu zostali: NAGRODY: Dominika Skiba, Michał Korbecki, Maksymilian Meksuła. WYRÓŻNIENIA: Natasza Załoga, Patryk Tendelski, Maja Czajkowska.

Wystawa konkursowa

Dzień Pluszowego Misia

 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy dnia 25 listopada, uczniowie z naszej szkoły zaangażowali się w akcję charytatywną na rzecz dzieci przebywających w szpitalach i hospicjum.

Prowadziliśmy zbiórkę pluszaków, gier, puzzli oraz przyborów szkolnych, które za pośrednictwem Fundacji „Mam Marzenie” trafią na oddziały dziecięce w Rzeszowie, a także w miastach powiatowych.

Zebraliśmy ogromną ilość prezentów, za co dziękujemy zaangażowanym uczniom oraz ich rodzicom, którzy zakupili tyle wspaniałych niespodzianek!!!!!

W dniu 20.11.2019 zostały one przekazane Fundacji i na pewno ucieszą niejednego małego pacjenta.

Dziękujemy  🙂IMG_20191120_114056 (2) IMG_20191120_114122 (1) IMG_20191120_181900 (1)

„Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wystawie ogólnopolskiej”

     W tym roku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod patronatem Kuratora Oświaty. Hasło brzmiało „Pod kolorowym parasolem jesieni”, ale tym razem młodzi twórcy mieli ukazać dawne czasy i obyczaje ze zwróceniem uwagi na folklor. Powstały ciekawe prace. Napłynęło na konkurs 3245 prac, a wśród 320 zakwalifikowanych na wystawę w MGOKiR w Rzeszowie przy ul. Dębickiej 170 znalazły się prace:Gabrieli Gorzelec z kl. V, Adriana Siwca z kl. IV oraz Amelii Meksuły z kl. VI . Gratulacje!

Amelia Meksuła, kl. VI

Amelia Meksuła, kl. VI

Adrian Siwiec, kl. IV

Adrian Siwiec, kl. IV

Kreatywny różaniec

Październik to miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie na różańcu. Stało się to pretekstem do zorganizowania w naszej szkole konkursu plastycznego pod hasłem „Kreatywny różaniec”.  Konkurs przeznaczony był dla klas O, I,II,III. Uczniowie mieli okazję w gronie rodzinnym wykonać różaniec z dowolnych materiałów. Powstała wystawa, początkowo na tablicy katechetycznej w Szkole Podstawowej w Kielnarowej, a później w kościele parafialnym pod wezwaniem „Wniebowstąpienia Pańskiego”. Konkurs rozstrzygnięto i rozdano nagrody w dniu 30. października. Komisja w składzie ks. proboszcz –  Sławomir Balawender, pani Irena Para oraz Izabela Liskowicz przyznała 6 równorzędnych nagród spośród 19 uczestników – autorów pięknych różańców.

Nagrodzone osoby to:

Lena Szeliga, Ewa Gorzelec, Tymoteusz Zawiło, Artur Kurasz, Łucja Zagórska, Patrycja Horzępa.

Organizatorzy: Katechetka oraz ksiądz Proboszcz – gratulują wszystkim uczestnikom konkursu.

Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom.

Wystawa różańców

Wystawa różańców

Ogólnopolski sukces czterech uczennic

W czerwcu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Ja za 20 lat”.   W świetlicy pani Joanna Gąsior przeprowadziła tematyczne zajęcia i młodsze klasy wykonały pracę związane z tematem, natomiast klasy starsze pod opieką pani Izabeli Liskowicz tworzyły swoje wizje. W kategorii młodszej nagrodzona została Weronika Płonka z kl. III, a w kategorii drugiej: Laura Majda z kl. VIII, Amelia Kaplita z kl. V, Marita Maciej z kl. VI. Gratulacje!

DSCF8979

DSCF8978

DSCF8977

DSCF8976

 

Rewelacyjny wynik sprawdzianu ósmoklasisty

IMG_20190415_083916Sprawdzian ósmoklasisty – najważniejsza klasówka w szkole podstawowej spędzał w tym roku sen z powiek nie tylko uczniom, ale również nauczycielom w naszej szkole.  Ponieważ odbywał się po raz pierwszy nikt tak naprawdę do końca nie wiedział jak będzie wyglądał, a jego wynik z pewnością będzie decydował o przyjęciu do wymarzonej szkoły.

Wynik, jaki osiągnęli nasi uczniowie przerósł jednak nawet nasze oczekiwania – był, bo prostu fantastyczny.

Z j. polskiego uczniowie zdobyli średnio 70% punktów możliwych do zdobycia co jest wynikiem lepszym od średniej w województwie o około 10% uzyskując w 9-cio stopniowej skali staninowej poziom 7 (wynik wysoki)

Jeszcze lepszy wynik, bo o około  40% wyższy niż w województwie i 8 stanin (wynik bardzo wysoki) uzyskali uczniowie z j. angielskiego. Tu aż połowa uczniów zdobyła 90% lub więcej możliwych do zdobycia punktów ( 4 osoby uzyskały wynik od 97% do 100%)

Rewelacyjnie wypadła również matematyka, której najbardziej chyba wszyscy się obawiali. Przy średniej w województwie 46%, nasi uczniowie uzyskali 65%, co w skali staninowej również określa się jako poziom 8 – bardzo wysoki.

Ten rewelacyjny wynik uczniowie osiągnęli oczywiście dzięki swojej pracy, ale również dzięki pracy wszystkich nauczycieli uczących ich od „zerówki” , którzy krok po kroku budowali fundamenty na których można było oprzeć cały dorobek tych lat i za co im serdecznie dziękuję.

Wacław Warda – dyrektor szkoły

 Wyniki innych szkół w naszym  województwie

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Dzień Matki – kulturalnie

      W Szkole Podstawowej w Kielnarowej zrodził się pomysł zorganizowania wystawy „Portret Mamy – sercem, słowem i kolorem malowany”, której inspiracją stało się majowa tradycja szczególnego świętowania – Dnia Matki. Chyba nikt nie zapomina z tej okazji złożyć swojej mamie życzeń i podziękowań. Pretekstem do tego stało się zorganizowanie imprezy kulturalnej – wernisażu, otwierającego wystawę, którego program przygotowano przez uczniów ze SP w Kielnarowej oraz GOKSiR w Kielnarowej.

Uczniowie wszystkich klas wykonali portrety swoich ukochanych mam pod opieką nauczycieli na zajęciach plastycznych. Powstała duża wystawa w Domu Kultury, a 30 maja 2019r. na 15.30 zaproszono wszystkie Mamy na wernisaż i towarzyszący mu program słowno – muzyczny w wykonaniu klasy VII i kliku osób z kl. V i II. Nad całością imprezy czuwały pani z plastyki i wychowawczyni klasy II.

Fragment wystawy

Fragment wystawy

Portrety przedstawiały postaci ukochanych Mam naszych uczniów, które malowane i rysowane były z wielkim zaangażowaniem. Portret to wizerunek postaci widziany oczami artysty, ale nasi młodzi artyści malowali przede wszystkim sercem, dlatego Mamy podziwiały to, że dziecko podjęło wysiłek stworzenia postaci, która jest dla niego najbliższa, najukochańsza, ta najcudowniejsza – i nie jest to możliwe oddać jej wyglądu zgodnie z oczekiwaniami autora. Powstały kolorowe, uśmiechnięte, pełne uroku portrety, które wyrażały sercem to, co dziecko chce powiedzieć.

Wystawa

Wystawa

Przygotowany, krótki program słowno – muzyczny przez klasę VII towarzyszył również otwarciu drugiej wystawy tego dnia, pod tytułem „Co mi w duszy gra..?” .

Wystawa Laury, Marity, Wiktorii i Karoliny

Wystawa Laury, Marity, Wiktorii i Karoliny

Wystawa ta ukazywała prace uczennic z klasy VII: Laury, Karoliny, Marity i Wiktorii, które mają swoją pasje i rozwijają talent plastyczny. To właściwie ich chęć do rysowana zainspirowała to spotkanie. Tematyka pokazanych prac jest dowolna, technika również. Niczego uczennicom nie narzucano – to ich własne wizje i początek drogi rozwoju. Uczniowie powinni mieć własne pasje, które odrywają ich od codziennych kłopotów, komputera, telefonu, przenosząc w świat sztuki, szeroko pojętej. Podczas programu artystycznego swój talent muzyczny zaprezentowały gościom Sonia z kl. VII, grająca na skrzypcach i Amelia z kl. V, która pięknie zaśpiewała.

     Przybyłe Mamy podziwiały pięć pokazów tanecznych w wykonaniu grup trenujących pod opieką trenerów z Domu Kultury. Zaprezentowały wspaniale swój program taneczny i talent.

Występ

Występ

     Każda Mama otrzymała pamiątkową kartkę okolicznościową, przygotowaną przez uczniów ze świetlicy szkolnej pod nadzorem opiekunów. Wręczone zostały przez eleganckich chłopców z klasy II w imieniu wszystkich dzieci.

Po obejrzeniu spektaklu, obecni goście mogli się poczęstować przekąskami i napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców z SP w Kielnarowej.

Recytowana poezja dopełniła słowem portretu Matki, bo przecież tak trudno jest wyrazić wprost, co czujemy do swoich Mam. Celem tego wernisażu było przeniesienie widzów w świat sztuki w dziedzinie malarstwa, poezji i muzyki, dzięki ukazaniu rozwoju młodych talentów z Kielnarowej. Myślę, że nasi wszechstronni wychowankowie godnie się zaprezentowali.

Izabela Liskowicz

Praca naszej uczennicy na wystawie ogólnopolskiej

Klaudia Hadała z kl. VIII

Klaudia Hadała z kl. VIII

Trzy uczennice z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym pod hasłem „Chełmoński wczoraj i dziś” zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Klaudia Hadała z kl. VIII stworzyła interesującą kompozycję, która swoim oryginalną interpretacją plastyczną sprawiła, że Jury zakwalifikowało pracę na wystawę.  Gratulujemy!

Klaudia Hadała z kl. VIII

 

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
[Rozmiar: 43340 bajtów] Facebook

Dziennik elektroniczny

[Rozmiar: 13639 bajtów]

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Laura Majda, Natasza Załoga, Marita Maciej, Weronika Maciej, Weronika Wójcik i .....

Dni wolne od zajęć

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019 - 2014 październik

2 i 3 stycznia


12 czerwca


oraz 3 dni w których odbędą się egzaminy klasy VIII
Termin egzaminów nie jest jeszcze ustalony


W tych dniach, nie będą organizowane zajęcia lekcyjne.
Dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Chęć udziały w takich zajęciach proszę zgłaszać wychowawcy, tydzień przed planowanym dniem wolnym.

Archiwalne wpisy