tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Izabela Liskowicz

SUKCES W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Niezmiernie mi miło poinformować o sukcesie Łucji Zagórskiej z kl. II, która została laureatką II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Jesienią góry są najszczersze”. Była to kolejna edycja tego konkursu pod patronatem medialnym zorganizowanego przez SP nr 16 w Rzeszowie, w której wzięli udział uczniowie – wychowankowie świetlicy szkolnej. Wystawa i rozdanie nagród odbywało się 17 listopada 2018 w Politechnice Rzeszowskiej. Serdeczne gratulacje dla laureatki!

Trofeum Łucji - II miejsce

Trofeum Łucji – II miejsce

Nagrodzona praca Łucji

Nagrodzona praca Łucji

 

Sławni Polacy w walce o niepodległość – finał projektu

Zakończył się projekt zespołu humanistycznego pod hasłem „Sławni Polacy w walce o niepodległość” realizowany przez nauczycieli różnych przedmiotów: języka polskiego, plastyki, historii. W ramach tego projektu uczniowie poznawali symbole narodowe i wybitne postaci, które zaznaczyły się w historii niezwykłym bohaterstwem. oczywiście rozwijali również zdolności plastyczne i kreatywność, przyczyniając się doi udekorowania naszej szkoły pięknymi pracami wykonanymi przy realizacji dwóch zadań konkursowych.

Strona tytułowa projektu i wystawy

Strona tytułowa projektu i wystawy

Niektóre prace zaprezentowane na wystawie

Niektóre prace zaprezentowane na wystawie

 

Zadanie szkolnego konkursu plastycznego podzielone zostało na dwie grupy. Uczniowie wykonali kompozycje plastyczne po obejrzeniu dzieł historycznych w przygotowanej prezentacji i pogadance na temat najważniejszych wydarzeń z historii, świadczących o bohaterstwie Polaków podczas walki o niepodległość.

Klasy IV i V wykonują ilustrację do wybranego fragmentu „Mazurka Dąbrowskiego”.

Klasy od VI do VII wykonują własną wizję walki wybranej postaci historycznej o wolność Polski.

 Komisja w składzie: mgr Izabela Liskowicz, mgr Gabriela Warda i mgr Joanna Gąsior

 Wnioski komisji:

Powstałe prace plastyczne spełniały warunki regulaminu. Przedstawiały w sposób interesujący postaci historyczne w walce o niepodległość Polski. Nagrodzone kompozycje uczniów stanowią ciekawe rozwiązania plastyczne z zachowaniem zasad estetyki wykonania. Widać dbałość o jak najlepsze zachowanie szczegółów i symbolu narodowych.

Postanowienia komisji:

Sławni Polacy w walce o niepodległość

Nagrody: Wiktoria Pindyk i Sonia Kozdrańska z kl. VI

Wyróżnienia: Patrycja Zawiło i Natalia Klaczak z kl. V

Sławni Polacy w walce o niepodległość – ilustracja do „Mazurka Dąbrowskiego”

Nagrody: Julia Płodzień, Oliwia Pyrz, Amelia Meksuła, Julia Starzak z kl. V

Wyróżnienia: Karolina Sochacka, Izabela Stanio z kl. IV, Julita Baran z kl. V

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy za współpracę!

100 lat niepodległej

Obchody Święta Niepodległości  z okazji 100 lat niepodległości naszego kraju w Szkole Podstawowej w Kielnarowej miały swój finał podczas uroczystego apelu z tej okazji, który dla uczniów odbył się 9 listopada 2018r. Rodzice mieli okazję podziwiać przygotowany program pod kierownictwem pani Gabrieli Wardy podczas wywiadówki. Atmosfera patriotycznego święta udzieliła się wszystkim. 

Atmosfera podczas apelu

Atmosfera podczas apelu

Po uroczystości szkolnej, uczniowie klas  VI, VII, VIII pod opieką nauczycieli, udali się w marszu pod biało- czerwonymi barwami, śpiewając pieśni patriotyczne, na cmentarz w Tyczynie złożyć hołd żołnierzom, walczącym o wolność Polski.

Uczniowie przy grobie żołnierzy

Uczniowie przy grobie żołnierzy

 

 

  

PODSUMOWANIE PROJEKTU: 40-lecie PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

Niektórzy aktorzy w przedstaiweniu

Niektórzy aktorzy w przedstawieniu

Dokładnie w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża 16 października uczniowie naszej szkoły ukazali najważniejsze momenty z życia i przesłania Jana Pawła II podczas apelu przygotowanego pod nadzorem pani Ireny Pary. Zaangażowali się w przygotowanie z wielkim zapałem uczniowie klasy II, V i dwie uczennice z VIII, co było widać po efekcie i reakcji publiczności. Na koniec zrobiło się słodko, dzięki ufundowanym przez Radę Rodziców „papieskim kremówkom”.  Najmłodsi uczniowie poznawali już wcześniej postać najwybitniejszego Polaka naszych czasów podczas zajęć w świetlicy prowadzonych przez panią Izabelę Liskowicz, których uwieńczeniem stała się wystawa prac plastycznych klas od I-IV, przedstawiająca Jana Pawła II w różnych sytuacjach ze swojego życia.

Wystawa na parterze

Wystawa na parterze

Poznajemy Jana Pawła II na nowo

Poznajemy Jana Pawła II na nowo

Sławni Polacy w walce o wolność – szkolny konkurs plastyczny.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Regulamin konkursu plastycznego realizowanego w ramach działań zespołu humanistycznego.

SŁAWNI POLACY W WALCE O WOLNOŚĆ.

Zadanie szkolnego konkursu plastycznego podzielone zostało na dwie grupy. Uczniowie wykonają kompozycje plastyczne po obejrzeniu dzieł historycznych w przygotowanej prezentacji i pogadance na temat najważniejszych wydarzeń z historii, świadczących o bohaterstwie Polaków podczas walki o niepodległość.

Klasy IV i V wykonują ilustrację do wybranego fragmentu „Mazurka Dąbrowskiego”.

Klasy od VI do VIII wykonują własną wizję walki wybranej postaci historycznej w walce o wolność Polski

Cele konkursu:

  • Poznanie polskiego malarstwa historycznego dotyczącego XIX i XX wieku: Wojciech i Juliusz Kossakowie, Wojciech Gerson, Artur Grottger.
  • Rozpoznawanie czasu historycznego bezpośrednio poprzedzającego odzyskanie niepodległości przez Polskę po szczegółach ubioru, mundurach, sprzętach.
  • Utrwalenie symboli narodowych w świadomości uczniów poprzez przedstawienie ich w pracy plastycznej.
  • Poznanie faktów historycznych poprzez analizę faktów z życia wybitnych postaci takich jak: Tadeusz Kościuszko, Józef Wybicki, Henryk Dąbrowski, Józef Haller, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj, Emilia Plater, Piotr Wysocki, Jan Kiliński, Józef Bem, Józef Piłsudski.
  •  Obudzenie  świadomości historycznej w uczniach poprzez wyznaczenie zadania konkursowego – stworzenia kompozycji plastycznej inspirowanej twórczością  dawnych artystów./Zadanie dla klas VI-VIII./
  •  Przybliżenie sylwetek patriotów polskich, którzy swoja postawą i działalnością w różnym okresie czasu przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r.
  • Poznanie i utrwalenie treści hymnu narodowego poprzez stworzenie ilustracji do kolejnych strof, korzystając z inspiracji ilustracjami do „Pieśni Legionów”.

/Zadanie dla klas IV i V./

  • Rozwijanie zdolności plastycznych poprzez realizację zadania konkursowego.
  •  Ekspozycja prac plastycznych korytarzu szkolnym przy okazji Święta Niepodległości.
  •  Przyczynienie się do uświetnienia obchodów Święta Niepodległości.

TERMIN KONKURSU UPŁYWA 31  X 2018R., NAJPÓŹNIEJ DO 5 XI

PRACE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO PANI IZABELI LISKOWICZ

Jubileusz 650-lecia w Tyczynie – wielkie wejście uczniów z Kielnarowej

Jubileusz 650-lecia otrzymania praw miejskich przez Tyczyn odbył się 10 czerwca 2018r. To była niezapomniana, gorąca niedziela. Każda szkoła z Gminy Tyczyn miała zaprezentować się podczas uroczystości w przygotowanym orszaku przed parą królewską. Na kilka godzin przenieśliśmy się w czasie. Wystąpiliśmy w grupie najliczniejszej – 27 uczniów oraz cztery nauczycielki. Atmosferę rozluźniali nasi dzielni rycerze – jeźdźcy, cwałując po dziedzińcu. Później dzielnie walczyli w pojedynku,a dama dworu – Julia, zgodnie ze średniowiecznym zwyczajem ocaliła rycerza – Jakuba od śmierci. Komisja konkursowa uznała, że Szkole Podstawowej w Kielnarowej należy się zwycięski laur w postaci pamiątkowego miecza, który otrzymaliśmy z rąk władz miejskich. Serdeczne podziękowania należą się szkołom z sąsiednich gmin, które udzieliły wsparcia wypożyczając nam stroje – SP Nr 15 w Rzeszowie oraz ZS w Błażowej. Oczywiście wielkie podziękowania składamy rodzicom naszych uczniów, dzięki którym mogliśmy się tak licznie zaprezentować i osiągnąć sukces! Powstało wiele pamiątkowych zdjęć oraz film.

Czoło orszaku

Środek orszaku - rycerze i damy

Środek orszaku – rycerze i damy

Nagrody w konkursie gminnym

Odbyło się kolejne rozdanie nagród w konkursie plastycznym promującym „PIĘKNO ZIEMI TYCZYŃSKIEJ” zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tyczyńskiej oraz Centrum Dziedzictwa Kulturalnego w Tyczynie. Z naszej szkoły uczniowie klasy VII otrzymali I miejsce za film: Julia Stachów, Kinga Rochecka, Michał Rochecki /kl.VI/. Natomiast w kategorii plastycznej II miejsce zajęła Wiktoria Stanio z kl. VII, a z młodszych klas Izabela Stanio z kl. III zajęła III miejsce. Serdeczne gratulacje!

Wiktoria Stanio - Kościół parafialny w Tyczynie, II miejsce

Wiktoria Stanio – Kościół parafialny w Tyczynie, II miejsce

Izabela Stanio z kl. III - Pałac w Tyczynie, III miejsce

Izabela Stanio z kl. III – Pałac w Tyczynie, III miejsce

ARCHEOLOGIA JAK NA UNIWERSYTECIE

14 maja 2018r. odbył się w naszej szkole niezwykły wykład na temat  „Archeologii”, który wygłosił nasz gość specjalny w ramach cyklu NASZE SPOTKANIA – dr Michał Dzik.  Jest archeologiem, profesjonalistą w tej dziedzinie, prowadzącym prace badawcze i wykładający na Uniwersytecie Rzeszowskim, aktualnie na stanowisku wicedyrektora Instytutu Archeologii. Uczniowie klas IV-VII z zaciekawieniem wysłuchali interesujących informacji, dotyczących pracy archeologa oraz o ostatnich niezwykłych odkryciach polskich badaczy  zarówno w Polsce, jak i w Sudanie.  Uczniowie mieli niezwykłą okazję krzesać ogień i dotknąć eksponatów liczących nawet 2500 lat. Taka ciekawa lekcja historii ludzkości zapewne zostanie uczniom na długo w pamięci. Może w przyszłości nasz absolwent zostanie również archeologiem?!

Wykładowca, gość specjalny - dr Michał Dzik

Wykładowca, gość specjalny – dr Michał Dzik

Oglądanie eksponatów.

Oglądanie eksponatów.

Oglądanie eksponatów.

Oglądanie eksponatów.

HAPPENING EKOLOGICZNY

Witamy wiosnę – ekologicznie!

sp kielnarowa marzec18 001

KLASA VII PRZED AKCJĄ

Klasa siódma przywitała wiosnę w tym roku szkolnym 23 marca. W tym dniu zrealizowany został projekt artystyczno – edukacyjny, którym stał się happening ekologiczny pod hasłem „ Dobre wychowanie to śmieci segregowanie”. Celem projektu była edukacja i wychowanie uczniów do nawyku zbierania śmieci, które są pozostawione na korytarzach i innych miejscach oraz wrzucanie ich do odpowiednich, kolorowych koszy. Motywem przewodnim naszego scenariusza, opracowanego na zajęciach z plastyki była Pani Wiosna, która bała się wejść do naśmieconej sali lekcyjnej, którą wcześniej zaścieliło różnymi odpadami kilkoro Urwisów przy piosence „Kulfon co z ciebie wyrośnie?” z repertuaru Fasolek.   Następnie wchodzili Czarodzieje, którzy namawiali uczniów do zbierania śmieci, gdyż Wiosna inaczej nie przyjdzie. Oczywiście inna grupa siódmoklasistów wprowadziła hasło,a także weszli Ekolodzy ubrani w odpowiednie kolory z workami do segregacji śmieci. Uczniowie poszczególnych klas zareagowali prawidłowo na apel Czarodziei i Reportera, który całość wydarzenia komentował i tłumaczył w tym zainscenizowanym reportażu nagrywanym na żywo dla telewizji. Wiosna weszła do sal i zagościła na dobre tańcząc swój taniec (w rytmie utworu „Happy” w tle) i rozdając ordery dla sprzątających uczniów, z których powstała tablica z Eko – medalami  nagrodzonych, czyli dobrze wychowanych.

Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez biorących w nim udział, pozostały niezapomniane wrażenia estetyczne i emocjonalne.

sp kielnarowa marzec18 008

URWISY ŚMIECĄ

sp kielnarowa marzec18 013

CZARODZIEJE ZMIENIAJĄ UCZNIÓW

Pani Wiosna rozdaje medale.

Plastyczne sukcesy dziewczynek

Przed feriami otrzymaliśmy informacje o osiągnięciach dwóch uczennic w konkursach plastycznych. Amelia Kaplita z klasy III została wyróżniona w konkursie pod hasłem „Anioł Stróż” z cyklu „Anioły, aniołki, aniołeczki…” zorganizowanym przez SP Nr 17 pod patronatem WiMBP w Rzeszowie. Natomiast Klaudia Hadała z kl. VII została wyróżniona przez komisję w MGOK w Głogowie Młp. za pracę, która zamieszczona została wcześniej na naszej stronie na temat „Szopka Betlejemska oczami dziecka”. Serdeczne gratulacje!

Dziennik elektroniczny

[Rozmiar: 13639 bajtów]
Szkoła wyróżniona certyfikatem "Znak Jakości Interkl@sa"
[Rozmiar: 43340 bajtów]

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Julia Stachów, Kinga Rochecka, Laura Majda, Kamila Jasińska.

Dni wolne od zajęć

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018 - 20192 listopad

15, 16, 17 kwietnia (sprawdzian po klasie VIII)

2 maja

3 czerwcaW tych dniach, nie będą organizowane zajęcia lekcyjne.
Dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Chęć udziały w takich zajęciach proszę zgłaszać wychowawcy, tydzień przed planowanym dniem wolnym.

Archiwalne wpisy