tel./fax: 17 2219 344
meil: spkielnarowa(..małpka...)gmail.com
lub biuro(..małpka..)spkielnarowa.pl

NIP 813 26 43 503
Regon 001131780

[Rozmiar: 43340 bajtów] Do wakacji
Skuteczna nauka słówek
[Rozmiar: 43340 bajtów]
Zostań mistrzem
Tu kliknij aby przejść do platformy
GRY EDUKACYJNE "PISUPISU" Tu kliknij aby przejść do strony

Izabela Liskowicz

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w akcji

MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

Ogólnoświatowa akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” połączyła uczniów klasy I i II w duchowej jedności z dziećmi z całego świata. 18 października 2021 o godz. 9.00 modliliśmy się wspólnie o pokój dla całego świata, o poprawienie losu głodujących dzieci oraz o zakończenie pandemii koronawirusa. Uczniowie z wielkim skupieniem uczestniczyli w tej modlitwie, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie – właśnie dzieci. Klasy były wspierane przez wychowawczynie i katechetkę, nadzorującą akcję.

Grupa dzieci biorących udział w modlitwie

Udostępniam link do wydarzenia na stronie akcji https://www.facebook.com/miliondzieci. Nasz udział został oficjalnie zgłoszony do liczby dzieci modlących się w Polsce – to 75 000.

 

 

ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY Z PASOWANIEM NA UCZNIA

Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy uroczyście. Już pierwszego dnia odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Kielnarowej. Pan Dyrektor  – mgr Wacław Warda w asyście wychowawczyni klasy I – mgr Alicji Maciołek mianował, historycznym, czerwonym ołówkiem nowych uczniów. Wszyscy się cieszymy z nowych uczniów i życzymy samych sukcesów, miłych chwil oraz wielu wartościowych przyjaźni zawartych w naszej szkole.

Pasowanie do ucznia

 

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Wyniki konkursu szkolnego

PROTOKÓŁ SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

ORGANIZOWANEGO

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIELNAROWEJ

Wystawa na parterze szkolnym

POD HASŁEM

„Śmiejmy się i uczmy z komiksów rysowanych na podstawie

bajek Ignacego Krasickiego”

KONKURS SPEŁNIŁ ZAŁOŻONE CELE:

Uczczenie wybitnego poety i przybliżenie jego sylwetki uczniom, do wyboru którego stała się pretekstem okrągła rocznica śmierci.

Zwrócenie uwagi uczniów i poszerzenie ich wiedzy w zakresie literatury polskiej i zmiany w słownictwie języka polskiego.

Rozwijanie w uczniach kreatywnego myślenia przy tworzeniu rysunków na podstawie tekstu źródłowego.

Zorganizowanie wystawy prac konkursowych.

Stworzenie uczniom możliwości pozytywnej rywalizacji i wspólnej oceny własnych osiągnięć.

Komisja w składzie: mgr Alicja Fic, mgr Gabriela Warda,  mgr Izabela Liskowicz orzekła:

Stwierdzono, że prace biorące udział w wystawie, do której kwalifikowała prace nauczycielka prowadzący zajęcia plastyczne, spełniły warunki regulaminu:

Konkurs podzielony został na kategorie wiekowe klas IV-V oraz VI-VII.

Wszyscy uczniowie wykonują komiksy podczas zajęć zdalnych pod nadzorem nauczyciela.

Kwalifikacja prac do etapu wystawy następuje pod względem:

– zgodności z tematem i przekazem treści bajki,

– estetycznego i kreatywnego wykonania pracy

– czytelności przekazu bajki, poprzez połączenie rysunku i tekstu

– samodzielnej pracy ucznia.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas IV-V nagrody równorzędne otrzymują:

I miejsce – Patrycja Leniart

II miejsce – Aleksandra Welc

III miejsce – Patryk Sowa

W kategorii klas VI-VII  nagrody równorzędne otrzymują:

I miejsce – Gabriela Gorzelec

II miejsce – Emil Becker

III miejsce – Karolina Sochacka

Organizatorki: mgr Izabela Liskowicz, mgr Alicja Fic

PIĘKNO ZIEMI TYCZYŃSKIEJ – NAGRODY I WYSTAWA

I miejsce – Dominika Skiba

Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie zaprosiło laureatów gminnego konkursu „Piękno Ziemi Tyczyńskiej”, już po raz dziewiąty,  na uroczystość rozdania nagród i wernisaż wystawy. To ważna impreza kulturalna w naszej „małej ojczyźnie”, w której obowiązkowo i chętnie bierzemy udział promując piękną okolicę oraz rozwijając się artystycznie poprzez malowanie i rysowanie. Kreatywność naszych uczniów została nagrodzona, gdyż wiele prac znalazło się na wystawie. Laureatką I miejsca w kategorii IV-VI została Dominika Skiba z kl. VI, tworząc pracę ukazującą pałac w Tyczynie, na zajęcia plastyczne. Wyróżnienia w kategorii  klas I-III otrzymały: Nikola Czenczek z kl.I i Lena Szeliga z kl. III. Lena stworzyła krajobraz z okolic Kielnarowej pod nadzorem pani Alicji Maciołek, a Nikola ukazała kościół w Kielnarowej w technice monotypii, którą w świetlicy poznawały dzieci pod opieką pani Izabeli Liskowicz.

Na wystawie znalazły się prace: Michała Madery kl. II (opiekun: Iwona Karnas), Aleksandry Welc i Patrycji Leniart z kl. IV.

Wyróżnienia – Nikola, pierwsza od dołu, Lena -środkowa

Praca Oli Welc – po prawej w środku

Praca Michała Madery na dole

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Radości i boleści św. Józefa”

Z okazji Roku Jubileuszowego św. Józefa został ogłoszony konkurs międzynarodowy pod hasłem „Radości i boleści św. Józefa”. W naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje, które wyłoniły laureatów. Prace nagrodzone przez panią Izabelę Liskowicz należą do: Karoliny Sochackiej z kl. VI, Łukasza Horzępy z kl. V, Nataszy Załogi z kl. VII oraz Szymona Kopeć z kl. II. Prace te pocztą elektroniczną zostały przesłane do organizatora natomiast u nas mamy wystawę oryginałów. Gratulacje!

Karolina Sochacka kl. II,
Święta Rodzina

Łukasz Horzępa, kl. V, Św. Józef – cieśla

Natasza Załoga, kl.VII, Opieka nad Narodzonym Bogiem

Szymon Kopiec, kl.II – Opieka nad Dzieciątkiem

 

SUKCES ŚWIETLICZAKÓW

Dyplomy dla nagrodzonych

Uczestnicy zajęć świetlicowych, pod okiem wychowawców w świetlicy – Joanny Gąsior, Gabrieli Warda i Izabeli Liskowicz, wykonywali różne zakładki do książek. Powstały ciekawe i kolorowe prace w różnych technikach. Motywacją było zdobycie nagród w konkursie gminnym zorganizowanym przez Bibliotekę w MGOK w Tyczynie na najpiękniejszą  zakładkę do książki. I udało się wielu uczniom odnieść duży sukces:   w kategorii klas I -II nagrody otrzymali: Monika Pitera, Agata Kaplita, Milena Czajkowska, Wiktoria Leniart, Barbara Tereszkiewicz, Jakub Czach, Adrian Maciąg. Każdy uczestnik został doceniony pamiątkowym dyplomem i upominkiem.

Zakładki konkursowe

Uczestnicy zadowoleni po odbiorze upominków za udział

Uczestnicy zadowoleni po odbiorze upominków za udział

Szczęśliwi laureaci konkursu!

Wspomnienie Ignacego Krasickiego – konkurs

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

POD HASŁEM

„Śmiejmy się i uczmy z komiksów rysowanych na podstawie bajek Ignacego Krasickiego”

        W tym roku szkolnym szczególną uwagę kierujemy na Ignacego Krasickiego nie tylko względu na 220 rocznicę  śmierci, ale również osiągnięcia dla literatury polskiej, które pozostawił po sobie jako wybitny poeta końca XVIII wieku. Jego satyryczne bajki, ukazujące prześmiewczo wady ludzkie znają wszystkie pokolenia Polaków. Jak nie śmiać się z żółwi, biorących udział w wyścigach, czy też z naiwności i braku pokory kruka? Stąd pomysł na konkurs, w którym uczniowie, jako scenariusz komiksu wykorzystują dowolną bajkę Ignacego Krasickiego. Połączenie rysunku i tekstu daje szerokie pole do twórczego planowania scenek komiksowych.

Cele konkursu:

  1. Uczczenie wybitnego poety i przybliżenie jego sylwetki uczniom, do wyboru którego stała się pretekstem okrągła rocznica śmierci.
  2. Zwrócenie uwagi uczniów i poszerzenie ich wiedzy w zakresie literatury polskiej i zmiany w słownictwie języka polskiego.
  3. Rozwijanie w uczniach kreatywnego myślenia przy tworzeniu rysunków na podstawie tekstu źródłowego.
  4. Zorganizowanie wystawy prac konkursowych.
  5. Stworzenie uczniom możliwości pozytywnej rywalizacji i wspólnej oceny własnych osiągnięć.

Zasady udziału w konkursie.

  1. Konkurs podzielony został na kategorie wiekowe klas IV-V oraz VI-VII.
  2. Wszyscy uczniowie wykonują komiksy podczas zajęć zdalnych pod nadzorem nauczyciela.
  3. Kwalifikacja prac do etapu wystawy następuje pod względem:

– zgodności z tematem i przekazem treści bajki,

– estetycznego i kreatywnego wykonania pracy

– czytelności przekazu bajki

– samodzielnej pracy ucznia

Uczniowie przysyłają prace do oceny oraz w miarę możliwości przynoszą komiksy w dogodnym terminie do świetlicy szkolnej. Najpóźniej  – do końca tygodnia po świętach.

Organizatorki: Alicja Fic i Izabela Liskowicz

Poznajemy sztukę współczesną – działania plastyczne klasy VII

W klasie VII na plastyce, uczniowie poznają historię sztuki współczesnej. Wiadomo, że dzięki działaniu lepiej się zapamiętuje, spróbowali więc, zmierzyć się z jedną z form plastycznych, podejmowaną przez artystów w XX wieku. Asamblaż to jakby połączenie działania graficznego, rysunkowego bądź malarskiego z zamieszczeniem na desce dzieła dowolnego przedmiotu,  któremu odbiera się jego użytkowość. Cała klasa z zapałem podeszła do tematu. Wykonali asamblaże, które zamieszczono poniżej. Na stronę szkolną wybrano te szczególnie wpadające w oko.

Szymon Szetela

Radek Nahirny

Kinga Siwiec

Weronika Wójcik

Oliwia Pyrz

Arek Szura

Sławni Polacy – Jan Paweł II

Wystawa prac zakwalifikowanych z klas VI-VII

PROTOKÓŁ

SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ZREALIZOWANEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KIELNAROWEJ

POD NAZWĄ

„SŁAWNI POLACY – ŚW. JAN PAWEŁ II”

      Rok 2020 dobiega końca. Ze względu na 100-lecie urodzin Jana Pawła II stał się szczególny. W październiku została przygotowana ekspozycja prac uczniów naszej szkoły, którzy tworzyli piękne prace związane z bohaterem konkursu szkolnego, realizowanego w ramach zajęć plastycznych. Wystawa uświetnia korytarz drugiego piętra i parteru, niestety, nie mamy możliwości oglądać jej na co dzień.

Rozstrzygnięcie konkursu było niezwykle trudne, ponieważ powstały piękne kompozycje. Temat jednak był wymagający, dlatego komisja konkursowa trzymała się głównych kryteriów, które miały być uwzględnione przy tworzeniu rysunków. Ważne stało się ukazanie w kompozycji plastycznej treści w ten sposób, aby nawiązywała do przesłania płynącego z ilustrowanego cytatu. Dodatkowo praca miała być estetyczna i powinna wyróżniać się walorami artystycznymi.

Komisja w składzie: mgr Iwona Karnas, mgr Ewelina Szybiak-Korytko, mgr Izabela Liskowicz ustaliła werdykt następujący:

Laureaci z klas IV i V, interpretujących cytat św. Jana Pawła II:

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”
– słowa Jana Pawła II inspiracją plastyczną

Patrycja Leniart z kl. IV

Maja Czajkowska z kl. V

Weronika Płonka z kl. IV

Laureaci z klas VI  i VII, interpretujących cytat św. Jana Pawła II:

Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli” – życie Jana Pawła II inspiracją w sztuce

Julia Płodzień z kl.VII

Amelia Meksuła z kl. VII

Weronika Wójcik z kl. VII

Gratuluję wszystkim i dziękuję za zaangażowanie –

organizator

Izabela Liskowicz

WYSTAWA PRAC KLAS IV-V

WERONIKA PŁONKA KL. IV

JULIA PŁODZIEŃ KL.VII

AMELIA MEKSUŁA K. VII

[Rozmiar: 43340 bajtów] BIP
RODO
Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Polisa PZU NNW Edukacja
Nr 1053543514
Zgłoszenie szkody telefon: 801 102 102 lub 22 566 5555

Dziennik elektroniczny

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021-2022.

• 14.10.2021r. Dzień Edukacji Narodowej

• 12.11.2022 - piątek po święcie 11 listopada

• 07.01.2022 piątek po święcie Trzech Króli

• 17.06.2022 - piątek po Bożym Ciele

oraz 3 dni w okresie egzaminów klasy VIII
24, 25, 26 maja 2022 r.

Szkolną gazetkę na stronie szkoły redagują:
[Rozmiar: 43340 bajtów]

Czas trwania lekcji

1 8.00 8.45
2 8.50 9.35
3 9.45 10.30
4 10.40 11.25
5 11.55 12.40
6 12.50 13.35
7 13.45 14.30
8 14.40 15,25
9 15,30 16.15

Archiwalne wpisy